Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

0
819

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest 5 grudnia. W tym dniu w szczególny sposób wyraża się wdzięczność i uznanie dla trudu wolontariuszy na całym świecie.

Dnia 06 grudnia 2017 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy KLO wzięli udział w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. W spotkaniu uczestniczyło ponad 500 młodych ludzi zrzeszonych w Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą dziękczynną pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Mariana Rojka w Kościele Akademickim p.w. św. Katarzyny w Zamościu. Przybyłych powitali również ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas, skierowali słowa podziękowania do wszystkich zaangażowanych w tworzenie wspólnego dzieła wolontariatu.

Po Mszy Świętej wszyscy obecni udali się do Kina STYLOWY w Zamościu na projekcję filmu pt. ?Dwie korony?, opowiadającym o życiu i służbie Niepokalanej świętego Maksymiliana Kolbe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA