Rekrutacja

Na rok szkolny 2021/2022 prowadzimy rekrutację do klas:

 

Klasa Przedmioty rozszerzone Języki obce Przedmioty punktowane
w rekrutacji
1a humanistyczna język polskijęzyk angielski

historia

język angielskioraz do wyboru: język niemiecki lub język rosyjski j. polskimatematyka

j. obcy nowożytny

historia

1b przyrodnicza język angielskigeografia

biologia

język  angielskioraz do wyboru: język niemiecki lub język rosyjski j. polskimatematyka

j. obcy nowożytny

wyższa ocena z geografii lub biologii

 

 HARMONOGRAM REKRUTACJI

 

17.05.2021 (godz. 8.00)21.06.2021 r. (godz. 15.00)

wybór preferencji przez kandydatów, złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły pierwszego wyboru (do KLO);

25.06.2021 – 14.07.2021 r. (godz. 15.00)

dostarczenie kopii świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty przez kandydatów ze szkół nieobjętych rekrutacją elektroniczną;

22.07.2021 (godz. 8.00)

publikacja list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia;

23.07.2021 (od godz.8.00)30.07.2021 r. (do godz. 15.00)

potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku
o przyjęcie do szkoły);

02.08.2021 (do godz. 14.00)

wywieszenie list osób przyjętych do KLO.

PRZYSZŁYM UCZNIOM SZKOŁY GRATULUJEMY  DOBREGO WYBORU

I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW !

 

DLACZEGO KATOLIK???

Dlatego, że zapewniamy:

 • Życzliwą, przyjazną atmosferę
 • Wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
 • Najnowocześniejsze metody nauczania (m. in. specjalna aplikacja na telefon, biblioteka cyfrowa)
 • Szeroką ofertę atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych
 • Nowoczesne sale lekcyjne i ich wyposażenie
 • Dostęp do Internetu w całej szkole
 • Jednozmianowy system nauczania
 • Szerokie kontakty krajowe i międzynarodowe
 • Konsultacje nauczycieli, nawet dla jednego ucznia
 • Profesjonalną pomoc pedagogiczno-psychologiczną
 • Najbogatszy system stypendialny
 • Wszechstronny rozwój

Ponadto:

 • Wszystkim klasom zapewniamy naukę na jedną zmianę!
 • W pierwszym miesiącu nauki pierwszoklasiści wyjeżdżają na obóz edukacyjno- integracyjny dofinansowany przez szkołę.

 

UCZNIOWIE I ABSOLWENCI O SZKOLE:

Paulina kl. I a : Już od pierwszych dni przebywania w Katoliku, poczułam, że wybór tej szkoły był trafiony. Atmosfera panująca w jej murach  jest bardzo przyjazna. Nauczyciele potrafią dobrze wytłumaczyć omawiany na lekcjach materiał, a  jeżeli mamy z czymś problem, zawsze służą życzliwą pomocą. Zarówno pedagodzy jak i uczniowie są mili
i uprzejmi. W naszej szkole można rozwijać swoje pasje, należąc do kół zainteresowań. Ja wybrałam kółko teatralne i jestem z tego bardzo zadowolona. Na tych zajęciach czuję, że się spełniam. Z czystym sercem mogę polecić liceum katolickie uczniom klas ósmych, którzy jeszcze nie zdecydowali jaką szkołę wybrać.

Iza kl. I b: Wybór szkoły ponadpodstawowej, to była dla mnie trudna decyzja. Wszystkie koleżanki wybrały inne, większe biłgorajskie placówki. Ja zdecydowałam się na Katolik, bo znałam bardzo pozytywne opinie osób, które już się tutaj uczyły. Duży wpływ na moją decyzję miała również rozmowa z Panią Dyrektor. Podoba mi się w naszej szkole profesjonalne podejście do ucznia i to, że mamy świetnych nauczycieli, którzy są wobec nas wymagający, ale też otwarci na nasze potrzeby. Moim zdaniem to liceum wyróżnia niesamowita atmosfera, której nie da się stworzyć w dużej szkole. Gdybym miała ponownie wybrać szkołę, to na pewno było by to właśnie katolickie liceum.

Michał kl. II a: Jednym z głównych powodów wybrania tej szkoły było to, że uczęszczała tu moja starsza siostra i zachęcała mnie do powtórzenia jej decyzji. Dużą zaletą szkoły jest to, że jest mała, dzięki temu nauczyciele mają indywidualne podejście do uczniów. W szkole jest również wiele zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania. Bardzo podoba mi się również przygotowanie do konkursów, można liczyć na duże wsparcie ze strony nauczycieli.

Emilia kl. III a: Od pierwszych dni w tej szkole czuje, że jestem osobą, która ma prawo mieć swoje zdanie. Fajne jest to, że uczniowie uczestniczą w podejmowaniu decyzji dotyczących szkoły – nasz głos jest traktowany bardzo poważnie. Nauczyciele są wymagający, ale też pomagają i zachęcają nas do rozwijania zainteresowań. Chętnie poświęcają nam swój czas
i służą pomocą, są otwarci na nasze pomysły i projekty. Poznałam tu dużo fajnych ludzi, nawiązałam nowe znajomości. Moim zdaniem Katolik to fajne miejsce. Ja polecam.

Paweł (absolwent): Katolik był dla mnie szkołą, w której rozwinąłem skrzydła. Dzięki nauczycielom i ich motywacji brałem udział w licznych konkursach, często osiągając tytuł laureata. Zdobyłem duże doświadczenie w wystąpieniach publicznych. W tej szkole odkryłem jak dobrą zabawą i miejscem na rozwijanie talentów jest kółko teatralne, na które uczęszczałem z przyjemnością. Tutaj jest fajny klimat, którego do tej pory nie doświadczyłem w żadnym innym miejscu!

W NASZEJ SZKOLE NA PEWNO POSZERZYSZ SWOJE HORYZONTY, WZBOGACISZ SIĘ O NOWE DOŚWIADCZENIA, POZNASZ, CO ZNACZY ŻYCZLIWOŚĆ W NAUCZANIU, NIE BĘDZIESZ SIĘ NUDZIĆ!