W dniach 31.03- 2.04. 2014r. KLO otworzyło swoje podwoje dla uczniów gimnazjów, którzy chcieli przekonać się, czy warto kontynuować naukę w naszej szkole. Dla odwiedzających nas gości przygotowaliśmy wiele ciekawych form spędzenia czasu oraz zaproponowaliśmy przyjrzenie się temu, co pozytywnie wyróżnia ?Katolik?. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia wystawy pt.: ?Karol Wojtyła ? Jan Paweł II?. Zdjęcia przedstawiają wydarzenia związane z osobą ?naszego papieża?, jego pobytem w Krakowie i pielgrzymkami po Polsce. Fotografie pochodzą z archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, Servizio Fotografico L`Osservatore Romano oraz z wydawnictwa ?Kwadrat?. Wystawa jest własnością Katolickiego Centrum Kultury w Krakowie.

Oprócz tego goście KLO obejrzeli filmy z udziałem naszych uczniów, które powstały na zajęciach koła multimedialnego pod kierunkiem Pana Witolda Pluty. Jeszcze jedną atrakcją był quiz ?Milionerzy?, w którym wzięły udział trzyosobowe grupy – przedstawiciele odwiedzających naszą szkołę gimnazjalistów. Trzy z kilku grup odpowiedziały na wszystkie pytania ? gratulujemy!

W środę, 2.04. 2014r., odbył się również finał konkursu ?Mistrzowie Wiedzy?, który trwał sześć tygodni. Pytania były zamieszczane raz w tygodniu na stronie KLO. Do finału zakwalifikowały się: Katarzyna Kokoszka i Iwona Osieł z Gimnazjum w Krzemieniu oraz Agnieszka Furmaniak z Gimnazjum w Korczowie. W wyniku zaciętego pojedynku zwyciężyła Iwona Osieł, drugie miejsce zajęła Katarzyna Kokoszka, a trzecie Agnieszka Furmaniak. Zwyciężczyni odebrał nagrodę, którą był tablet, za drugie i trzecie miejsce uczestniczki otrzymały nagrody książkowe. Wszystkim gratulujemy wiedzy i zaangażowania.

Odwiedzający KLO gimnazjaliści obejrzeli także szkołę. Szczególnie podobały się im pomieszczenia w nowej jej części, przestrzenne i doskonale wyposażone.

Mamy nadzieję, że Dni Otwarte zachęciły uczniów gimnazjum do kontynuowania nauki w KLO. Dziękujemy z skorzystanie z naszego zaproszenia i czekamy na wszystkich przyszłych uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ