Po dwuletniej przerwie spowodowanej zdalnym nauczaniem, w naszej szkole, 11 maja 2022 r. po raz kolejny zorganizowany został Dzień Języków Obcych, w ramach którego przygotowano dla uczniów wiele ciekawych inicjatyw takich jak Językowy Escape Room, szkolny konkurs gier kulturowych Culture Games, oraz znany z telewizyjnego teleturnieju, konkurs “Milionerzy”.

W konkursie Culture Games uczniowie brali udział w zadaniach, w których zostały wykorzystane nowoczesne technologie, takie jak: wirtualna rzeczywistość, aplikacja rozszerzonej rzeczywistości, technologia Przetwarzania Języka Naturalnego oraz zadania na monitorze interaktywnym. Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli również udział w quizie “Milionerzy”, podczas którego mogli sprawdzić swoją znajomość języków obcych, a także zweryfikować wiedzę na temat kultury różnych krajów.

Podczas zajęć z języka niemieckiego uczniowie pracowali Metodą Stacji Dydaktycznych. Uczniowie poznali również bliżej kraje z obszaru niemieckojęzycznego: Austrię, Niemcy i Szwajcarię. W grupach sporządzili prezentacje wybranych państw oraz zaprezentowali je swoim koleżankom i kolegom. Zadanie to pozwoliło im na szersze poznanie tradycji oraz kultury kraju, którego języka się uczą.

Oprócz konkursów, gier i prezentacji, uczniowie przygotowali również część artystyczną. Uczeń klasy 2b Maksym Shkvarok, który ze względu na wojnę w Ukrainie, od kilku tygodniu uczy się w naszej szkole, podzielił się kulturą swojego kraju śpiewając piosenkę w swoim ojczystym języku. Wokalny występ przygotowali też uczniowie klas pierwszych, którzy wspólnie wykonali utwór pt. “We Are The World”.