18 maja w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym została zorganizowana ?Majówka ze Św. Janem Pawłem II?.

Święty Jan Paweł II był człowiekiem wielu talentów. Kochał teatr i sport. Już jako gimnazjalista wygrywał konkursy recytatorskie, później występował w teatrze. Wielu przepowiadało mu karierę aktorską. Miał również kilka sportowych pasji. Był piłkarzem, kolarzem, narciarzem, kajakarzem, grał w ping-ponga, lubił pływać i wędrować po górach.

W dniu 95 urodzin Patrona szkoły, Św. Jana Pawła II, zostali zaproszeni do ?Katolika? gimnazjaliści z terenu powiatu na zmagania recytatorskie i sportowe. Biorąc za wzór pasje i nauczanie św. Jana Pawła II, przygotowano 5 konkurencji sportowych, które nazwano: piłkarz, kolarz, tenisista, wędrowiec. Zaproszono również uczniów do wzięcia udziału w konkurencji na okrzyk zagrzewający do boju oraz do układania myśli Jana Pawła II z rozsypanki wyrazowej. Równocześnie trwał konkurs recytatorski poezji Jana Pawła II, w którym wzięło udział dziewiętnaścioro utalentowanych młodych ludzi.

?Majówka? rozpoczęła się odmówieniem Litanii do św. Jana Pawła II oraz odśpiewaniem ?Barki?. Później rozpoczęły się zmagania sportowców i recytatorów z gimnazjów, natomiast uczniowie katolickiego liceum uczcili pamięć swojego Patrona, biorąc udział w rajdzie rowerowym.

W rywalizacji sportowej I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu- Kukiełkach, II przedstawiciele Gimnazjum w Obszy, III Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni, natomiast IV uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy.

Zmagania recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Celina Skromak- dyrektor GOK w Biłgoraju- przewodnicząca oraz Ewa Byra i Emilia Tracz nauczycielka i uczennica katolickiego liceum. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: Wyróżnienia otrzymali: Julia Maciocha z Gimnazjum w Obszy, Weronika Wolanin z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie oraz Katarzyna Maciocha z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. III miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy- Karolina Kaczor, II Agnieszka Rębacz- przedstawicielka Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni, natomiast I miejsce przyznano Julii Małyszy z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie.

Zmagania uczestników wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród startujących, jak i licznych kibiców. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i ciepły posiłek.

?Majówka ze Św. Janem Pawłem II? była niezwykle udana, pogoda była piękna, a humory dopisywały wszystkim.

DSC_1423 DSC_1431 DSC_1435 DSC_1429 DSC_1445 DSC_1442 DSC_1458 DSC_1461 DSC_1462 DSC_1463 DSC_1470 DSC_1472 DSC_1474 DSC_1476 DSC_1478 DSC_1482 DSC_1488 DSC_1509 DSC_1521 DSC_1534 DSC_1552 DSC_1558 DSC_1581 DSC_1590 DSC_1586 DSC_1587DSC_1593

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDni otwarte
Następny artykułWycieczka po Roztoczu