Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

0
651

Uczniowie trzeciej klasy, zgodnie z wieloletnią tradycją, wzięli udział w XXVIII Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. W naszej szkole ten wyjazd został połączony z jednodniową wycieczką do Krakowa i zwiedzaniem  Muzeum Auschwitz-Birkenau.
W Krakowie Uczestnicy wycieczki odwiedzili  Muzeum Iluzji oraz Rynek Główny. Następnego dnia pełni zadumy  zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, z którego wyszli z przekonaniem, że niewiarygodne cierpienia więźniów obozu nie mogą być nigdy zapomniane.
Na Jasnej Górze uczestniczyli  we Mszy świętej pod przewodnictwem Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego, który w swojej homilii zachęcał maturzystów do podejmowania w życiu wyzwań i wymagania od siebie oraz nieulegania łatwym rozwiązaniom przynoszącym chwilową satysfakcję, ale niewnoszącym w życie człowieka niczego naprawdę wartościowego. Msza święta zakończyła się aktem zawierzenia swego życia Bogu przez Maryję. Kolejnym punktem pielgrzymki była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich z głębokimi rozważaniami skierowanymi do młodych ludzi. Następnie pielgrzymi wzięli udział w Akatyście  oraz w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy  Cudownego Obrazu.

Po zakończeniu wszystkich nabożeństw maturzyści i ich opiekunowie udali się w drogę powrotną do domu. Jak zawsze pobyt w Częstochowie napełnił uczestników pielgrzymki nowymi siłami i nadzieją na pomoc Pani Jasnogórskiej w ich dorosłym życiu, którego pierwszym etapem jest egzamin maturalny.Kopia IMG_5508IMG_20191026_142219