Wybory do Samorządu Uczniowskiego

0
312

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają…,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności…
to nie tylko praca, ale i walka…
w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości…”.

Janusz Korczak

7 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci  zaprezentowali swój program na plakatach wyborczych. Nie zabrakło chwytliwych postulatów, np.: „dni bez plecaka”, „dzień różnych kolorów” czy „ostatni weekend w miesiącu bez pracy domowej”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad organizacją i przebiegiem  wyborów czuwała opiekun samorządu- Pani Justyna Wachowicz i jeszcze działający członkowie  Samorząd Szkolnego z poprzedniego roku, na których spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.
Głosami  wyborców Przewodniczącą Szkoły została uczennica klasy IIIa  Martyna Margol, która zdobyła 46 głosów. Osoby, które również weszły w skład Samorządu Szkolnego miały następującą ilość głosów:

 Izabela Żmudzka – 32  ;    Wiktoria Styczyńska –  22 

 Gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tej  zaszczytnej i ważnej w szkole funkcji. Wszystkich uczniów  zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu i pomoc swoim przedstawicielkom.