23 października 2014r.  w katolickim liceum to był wyjątkowy i bardzo uroczysty dzień – Święto Patrona Szkoły. Swoją obecnością zaszczycił naszą społeczność Jego Ekscelencja Ksiądz  Biskup Marian Rojek. Uroczystość obfitowała w wiele różnych wydarzeń, których  tematyka była związana   z nauczaniem i twórczością  Świętego Jana Pawła II.W kazaniu ksiądz biskup Marian Rojek zwrócił się w szczególnie do uczniów klasy pierwszej, którzy  rozpoczęli  naukę w KLO : ?Wy, którzy siedzicie tu i teraz i za chwilę zostaniecie immatrykulowani na uczniów poprzez symbol tej czapki studenckiej  i wybraliście tą szkołę, oczekujecie teraz realizacji ciekawych projektów i przede wszystkim przyjaznej atmosfery w  szkole, której charakter jest oparty na chrześcijańskich wartościach oraz liczycie na jej wysoki poziom?.

Głos zabrał również wicestarosta powiatu biłgorajskiego Stanisław Schodziński: ?Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Ekscelencji i Księdzu Dziekanowi, za prowadzenie szkoły katolickiej na terenie Biłgoraja i jedynego katolickiego liceum w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Cieszymy się, że mamy u siebie szkołę z takimi wartościami, wychowującą młodzież w katolickim duchu. Życzę wszystkim  uczniom, nauczycielom i kadrze pedagogicznej rozwoju, abyście dbali o to, co katolickie i o to, co polskie, abyście w tym polskim duchu kształtowali naszą młodzież?.

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowali na sztandar szkoły, obiecując ?rozwijać swoje zdolności intelektualne i wartości moralne, kierując się nauką Kościoła przekazywaną nieomylnie przez Ojca Świętego; przyczyniać się swą postawą i wiedzą do powiększania dobra powszechnego naszej Ojczyzny oraz kształtować kulturę ludzi wolnych i ofiarnych w wierności wartościom Bóg, Honor, Ojczyzna?. Po ślubowaniu uczniowie pierwszej klasy katolickiego liceum otrzymali z rąk księdza biskupa  szkolne czapki ? symbol umowy patronackiej z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, które są wykonane na wzór noszonych przez studentów tej uczelni. Na koniec tego uroczystego momentu wszyscy uczniowie i nauczyciele KLO zaśpiewali hymn szkoły.

Następnie zostały wręczone nagrody w dwóch konkursach. Pierwszym z nich był III Konkurs Fotograficzny ?Mój Dom?, zorganizowany przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, w którym wzięli udział uczniowie kilku gimnazjów powiatu biłgorajskiego. I miejsce zajął w nim  Mateusz Kowal z Gimnazjum im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. Uczeń pracował  pod opieką p. Anny Bielak. II miejsce przypadło w udziale Jakubowi Koszarnemu z Miejskiego Zespołu Szkół, którym opiekowała się p. Agata Tutka. Nagrodę za  III miejsce otrzymała  Hanna Litwin z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Tereszpolu Zaorendzie. Jej opiekunem była p. Ewa Misztal. Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Czarny z Gimnazjum w Soli, która pracowała pod opieką ks. Adriana Borowskiego i Patrycja Różańska z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni, nad pracą której czuwała p. Małgorzata Palikot.

W drugim z rozwiązanych w tym uroczystym dniu konkursie –  Szkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II nagrody otrzymali uczniowie: za  III miejsce Natalia Kaczor, za II  Anita Mazur i za I miejsce ? Magdalena Czapla.

Szczególnym punktem uroczystości było wręczenie Stypendium Dyrektora Szkoły dla najlepszego ucznia klasy pierwszej, które w I semestrze roku szkolnego 2014/2015 przypadło uczennicy, Katarzynie Remiśko. Jeśli Katarzyna na zakończenie I semestru uzyska średnią ocen co najmniej 4,75 będzie  pobierała stypendium również w II semestrze 2014/ 2015 roku.

Ksiądz Biskup Marian Rojek poświęcił i uroczyście wręczył także Legitymacje Zelatorom Kół Żywego Różańca istniejących przy parafii.

Następnie młodzież z grupy teatralnej katolickiego liceum przedstawiła spektakl zatytułowany: ?O człowieku i dla człowieka? oparty na nauczaniu i twórczości poetyckiej  Św. Jana Pawła II. Kolejne jego części rozpoczynane były przywołaniem ważnych wartości, obecnych stale w słowach głoszonych przez Patrona Szkoły : miłość, miłosierdzie, człowiek i ojczyzna.

Na zakończenie uroczystości uczniowie i zelatorzy Kół Żywego Różańca zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Marianem Rojkiem.

DSC_0512DSC_0314DSC_0327DSC_0330DSC_0334DSC_0337DSC_0340DSC_0342DSC_0345DSC_0368DSC_0374DSC_0431DSC_0434DSC_0435DSC_0437DSC_0442DSC_0461DSC_0463DSC_0465DSC_0470DSC_0477DSC_0486DSC_0488DSC_0493DSC_0503DSC_0529DSC_0530DSC_0532DSC_0533DSC_0534DSC_0535DSC_0538DSC_0544DSC_0545

ZOSTAW ODPOWIEDŹ