Pożegnanie absolwentów

0
380

Jak co roku, w ostatni piątek kwietnia, pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Tej uroczystości zawsze towarzyszy atmosfera wyjątkowości i wzruszenia. Rozpoczęła ją msza święta w intencji absolwentów, podczas której ks. Łukasz Duda skierował do nich swoje kazanie. Podkreślił, że uczniowie kończący naszą szkołę na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich, a ich czteroletnia obecność odcisnęła znaczący ślad w jej historii. Następnie wszyscy udali się do auli franciszkańskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Najpierw absolwenci przekazali uczniom klas pierwszych sztandar szkoły i złożyli  przyrzeczenie. Zebrani  odśpiewali hymn narodowy i szkoły. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów wyróżniającym się uczniom klas czwartych a następnie każdy z  nich otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Pani dyrektor wręczyła również tytuł Absolwentki  Roku, którą została Martyna Margol za swoją działalność i dobre wyniki w nauce osiągane  przez cztery lata nauki w szkole. Pani dyrektor Maria Oleszek zapewniła wszystkich absolwentów o tym, że są zawsze mile widziani i oczekiwani w naszej szkole oraz życzyła im światła  ducha świętego na maturze, właściwych życiowych wyborów a przede wszystkim zadowolenia z tego, co ich spotka w przyszłości i  siły do pokonywania trudności w czasie osiągania założonych celów. Ostatnim elementem uroczystości było pożegnanie swoich koleżanek i kolegów przez uczennice i uczniów klas trzecich. Przypomnieli im oni najpiękniejsze i najbardziej ekscytujące  momenty w ich szkolnej historii, przekazali życzenia oraz obdarowali prezentami. Ze szkołą pożegnali się również absolwenci, kierując słowa wdzięczności i podziękowań do wszystkich zebranych. Na koniec uczniowie wraz z wychowawczyniami zostali uwiecznieni na pamiątkowych zdjęciach i udali się na spotkania w swoich salach. To były z pewnością bardzo wzruszające chwile pełne pięknych słów podziękowań, życzeń, pożegnań. Teraz przed absolwentami egzaminy maturalne – z pewnością jedno z najtrudniejszych wyzwań w ich dotychczasowym życiu. Życzymy powodzenia!