Orszak Trzech Króli 2024

0
251

Już po raz kolejny 6 stycznia główną ulicą Biłgoraja przeszedł Orszak Trzech Króli. Te największe uliczne jasełka w tym roku odbyły się pod hasłem “W jasełkach leży!” i jak co roku składały się z kilku etapów. Rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pw. Św. Marii Magdaleny, następnie uczestnicy obejrzeli scenę olśnienia mędrców i wyruszyli w wędrówkę do stajenki betlejemskiej. Na czele  jak zawsze był gwiazdor oraz oczywiście trzej królowie ze swoimi orszakami. Po drodze uczestnicy  minęli i obejrzeli pałac Heroda, zajrzeli do gospody oraz do szałasu pastuszków.  Wszyscy aktorzy w tych scenach niezwykle sugestywnie i przekonująco odegrali swoje role, co zostało entuzjastycznie przyjęte przez oglądających. Wędrującym do stajenki towarzyszył śpiew kolęd, wspólna modlitwa
i wyjątkowa atmosfera radości. Kiedy orszak dotarł do placu BCK, na scenie uczestnicy   ujrzeli stajenkę i anioły, które przygotowywały ją do powitania Świętej Rodziny. Gdy Józef i Maryja z małym Jezuskiem w ramionach weszli na scenę, królowie pokłonili się Nowonarodzonemu Dzieciątku, zostawiając Mu hojne dary.

Ostatnim etapem OTK  było rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych przez naszą szkołę : Konkursu na Gwiazdę Betlejemska oraz na Szopkę  Bożonarodzeniową. Pierwszą nagrodę w konkursie na gwiazdę zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy:  Anna Sędłak i Martyna Fus, które  pracowały pod opieką pani Moniki Frąk. Konkurs na szopkę obejmował dwie kategorie. W kategorii Szkół  Podstawowych  klas V – VIII  jurorzy przyznali jedno wyróżnienie dla Nicoli  Dudek ze SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Jej  opiekunką była  Pani Monika Broda. III miejsce przypadło w udziale  Gabrielowi Cholewińskiemu uczniowi  SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju pracującemu pod opieką Pani Ewy Strzęciwilk. Na  II miejscu uplasowała się  Agata Mazur również ze  SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Opiekunką Agaty była Pani Monika Broda. Natomiast I miejsce zajęła  Aleksandra Dyniec reprezentująca  SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Jej opiekunką była Pani Marzena Ziembicka – Ferens. W drugiej kategorii Szkół  Podstawowych  klas  0  – IV – jurorzy przyznali trzy wyróżnienia dla: Gabriela Kozaka ze SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, opiekunka: Pani Marzena Ziembicka- Ferens, Kariny Futymy także ze  SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju opiekunka: Pani Monika Broda oraz Emilii Kulik również ze  SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju opiekunka:  Pani Marzena Ziembicka- Ferens. III miejsce w tej kategorii zdobyła  Hanna Kuśmierczyk – uczennica SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju pracująca pod  opieką Pani Moniki Brody. Na  II miejscu znalazła się   Alicja Blacha ze  SP nr  5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Jej opiekunką była  Pani Marzena Ziembicka- Ferens. Natomiast I miejsce przyznano  Karolinie Rozmarynowskiej reprezentującej  SP nr  5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, której opiekunką była  Pani Marzena Ziembicka- Ferens. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim wykonawcom pięknych prac. 

Tegoroczny Orszak Trzech Króli, mimo niesprzyjającej aury, zgromadził wielu mieszkańców Biłgoraja, którzy chcieli wspólnie świętować i cieszyć się z narodzenia Chrystusa i objawienia Go światu. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji orszaku oraz jego uczestnikom.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻyczenia świąteczne
Następny artykułStudniówka 2024