Majówka ze Świętym Janem Pawłem II

0
286

Święty  Jan Paweł II – Patron naszej szkoły, Wielki Polak, Wielki Człowiek, Wielki Papież, kochał przede wszystkim Boga i ludzi. Jego zainteresowania i pasje skupiały się na tym, co wiązało się z wysiłkiem i trudem. Zawsze był pełen radości i dostrzegał to, co wartościowe i  godne uwagi. Chcąc upamiętnić Jego wyjątkową osobę i Jego nauczanie, już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy Majówkę ze Świętym Janem Pawłem II. 

23 maja  był dniem pełnym zabawy, uśmiechu i wspólnej, bardzo zaciętej, ale pełnej sympatii,  rywalizacji w różnych dziedzinach i konkurencjach. Rozpoczęliśmy go wspólną modlitwą przy relikwiach św. Jana Pawła II w intencji naszej społeczności, a następnie udaliśmy się do szkoły, aby kontynuować ten wyjątkowy czas.  Uczniowie wszystkich klas  rywalizowali w konkurencjach sportowych, quizie wiedzy o Patronie naszej szkoły, układali z rozsypanki wyrazowej  cytaty z  wypowiedzi św. Jana Pawła II, wykonywali plakaty inspirowanie hasłem: “Św. Jan Paweł II – człowiek pokoju i nadziei” oraz rozwiązywali   niezwykle ekscytujące zagadki w ramach zmagań w escape roomie.  Przez cały czas rywalizacji i wyśmienitej zabawy każdy miał okazję kibicować swoim drużynom klasowym, poczęstować się kiełbaskami z grilla, słodyczami i owocami. Rywalizacja międzyklasowa zakończyła się podsumowaniem i rozdaniem nagród zwycięzcom –  nagrodą za trzecie miejsce  były słodycze, za drugie wyjście klasy na lody, a pierwsze miejsce zostało nagrodzone klasowym wyjściem na pizze. Zwycięzcy byli bardzo usatysfakcjonowani, ale wszyscy bawiliśmy się znakomicie. 

 Czas Majówki upłynął szybko i bardzo przyjemnie. Aura tego dnia wyjątkowo nam sprzyjała, dzięki czemu wszystkim  uczestnikom dopisywały wyśmienite humory. Ten czas wspólnego świętowania i  upamiętnienia naszego Patrona dał nam poczucie  wspólnoty i satysfakcji z bycia razem.