Pożegnanie absolwentów

0
257

Kiedy wiosna wybucha pełnią swoich możliwości, uczniowie szkół ponadpodstawowych żegnają się ze swoimi znajomymi, wychowawcami i nauczycielami, z którymi spędzili ostatnie cztery lata. Nie inaczej było w naszej szkole.

28 kwiecień w katolickim liceum był pełen wspomnień i wzruszeń. Uroczyste pożegnanie rozpoczęła Msza św. w intencji absolwentów. W kazaniu ks. Łukasz Duda skierował do młodych ludzi piękne słowa o tym, że matura to bardzo ważny egzamin, nie bez przyczyny nazywany egzaminem dojrzałości, ale jej posiadanie nie świadczy o wartości człowieka. Każdy z absolwentów wybierze wkrótce swoją własną życiową drogę i  ks. Łukasz życzył im,  aby ta droga dawała im satysfakcję, zadowolenie i spełnienie.

Po Mszy św. wszyscy udali się do auli franciszkańskiej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystego pożegnania. Najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której absolwenci przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom i złożyli  uroczyste ślubowanie. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły ks. Witold Batycki, podkreślając  wyjątkowość tej chwili, piękno wspomnień i niezwykłą więź łączącą na wiele lat młodych ludzi, którzy spędzili ze sobą cztery lata i te przyjaźnie pozostaną na zawsze. Zapewnił młodych ludzi o naszej pamięci o nich, stwierdzając , że każdy z nich zostawił po sobie ślad w szkole i każdy po trochu ją tworzył swoją osobowością, talentem i wyjątkowością. Następnie uczniowie odebrali nagrody i dyplomy za wyjątkowe osiągnięcia zarówno w nauce, jak i  w innych dziedzinach, w których  wykazali się aktywnością  podczas czterech lat nauki.

Na zakończenie pożegnali swoje starsze koleżanki i  starszych kolegów uczniowie młodszych klas, prezentując program zawierający wiele wspomnień i wizję przyszłości przyszłych studentów. Głos zabrali też przedstawiciele absolwentów, którzy przede wszystkim wyrazili ogromną wdzięczność swoim wychowawczyniom, ale również dyrekcji i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Zapewnili również o swojej pamięci o tym, co przeżyli przez ostatnie cztery lata jako uczniowie katolickiego liceum. Ostatnim, ale z pewnością bardzo wzruszającym momentem, było spotkanie z koleżankami, kolegami oraz wychowawczyniami w klasach.

 Absolwentom  życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych, ale przede wszystkim mądrych życiowych  wyborów i satysfakcjonującej przyszłości.