Orszak Trzech Króli

0
251

Już po raz kolejny do Szopki Betlejemskiej dotarł Orszak Trzech Króli. Są to największe i najliczniejsze uliczne  jasełka, które świadczą o naszej wierze i  wspólnocie przeżywania i manifestowania wiary. Orszak wyruszył, jak co roku spod kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie ujrzeliśmy Olśnienie Mędrców. Następnie ze śpiewem i radością przeszedł przez miasto, zatrzymując się trzykrotnie przy Pałacu Heroda, Gospodzie i Szałasie Pasterzy. Finałem wędrówki , która w tym roku odbyła się pod hasłem: Niechaj prowadzi nas gwiazda, była Stajenka Betlejemska, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon i złożyli dary  Bożej Dziecinie.

Następnie Pani dyrektor KLO Maria Oleszek  odczytała protokół z rozstrzygnięcia konkursów na gwiazdę betlejemską i szopkę bożonarodzeniową:
– w konkursie na gwiazdę betlejemską laureatkami zostały ucznennice ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy: Nikola Iwańczyk i Hanna Adamek, które pracowały pod opieką pani Moniki Frąk, a nagrodzona gwiazda prowadziła tegoroczny Orszak.

– w konkursie na szopkę bożonarodzeniową

W kategorii Szkół  Podstawowych  klas VI – VIII jurorzy przyznali:

I miejsceSzymon Mach, SP nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, opiekunka pani Ewa Strzęciwilk

W kategorii Szkół  Podstawowych  klas I  – V jurorzy przyznali:

Trzy wyróżnienia:

Karol Blacha, SP nr 5 w Biłgoraju, opiekunka pani Ewa Strzęciwilk

Ewa Mazur, SP nr 5 w Biłgoraju, opiekunka pani Monika Broda

Hania Rawska, SP nr 5 w Biłgoraju, opiekunka pani Marzena Ziembicka- Ferens

III miejsce – Krzysztof  Kapica, SP nr. 5 w Biłgoraju, opiekunka pani Monika Broda

III miejsce – Wiktoria Skakuj, SP nr. 5 w Biłgoraju, opiekunka pani Ewa Strzęciwilk

II miejsce – Jakub Bednarz i  Liliana Cieślak, SP w Gromadzie, opiekunka pani Monika Frąk;

I miejsce –  Michalina  Dyniec, SP nr 5 w Biłgoraju, opiekun Marzena Ziembicka-Ferens

Wybrzmiały również podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację Orszaku w naszym mieście: władz samorządowych, Starostwa Powiatowego na czele z Panem starostą,  Urzędu Miasta na czele z Panem burmistrzem oraz Gminy Biłgoraj na czele z Panem wójtem, biłgorajskich parafii, księży, sióstr zakonnych, wspólnot oraz grup modlitewnych, instytucji, prywatnych darczyńców i sponsorów, wszystkich dbających o bezpieczeństwo oraz starających się by to dzieło wyglądało pięknie i okazale.

Na zakończenie odbył się koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z Parafii św. Jerzego i św. Marii Magdaleny.

W tym roku dopisała nam aura, która pozwoliła wielu uczestnikom z prawdziwą radością i wiarą dotrzeć do stajenki wraz z  Królami i ich orszakami. Z pewnością to wyjątkowe i wpisane już w styczniowy krajobraz Biłgoraja wydarzenie pozwala cieszyć się wiarą i pewnością, że wspólne jej przeżywanie daje nadzieję i zapewnia prawdziwy pokój w sercu.