Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

0
389


              Październik to czas pielgrzymowania maturzystów Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej do sanktuarium na Jasnej Górze.

Nasi uczniowie swoje pielgrzymowanie rozpoczęli 21.10.2022r. , udając się do Miejsca Pamięci Auschwitz – Birkenau. Przejście przez teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem.

Koniec dnia przyniósł odrobinę relaksu podczas spaceru krakowskimi uliczkami oraz czasu wolnego na tętniącym życiem głównym rynku Starego Miasta.

               W sobotę rano 22 października maturzyści wyruszyli do Częstochowy na uroczystości XXXI Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę, która odbywała się pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Każdy zabrał ze sobą intencje, które chciał powierzyć Maryi – prośbę o dobre wyniki maturalne, mądre wybory życiowe, ale też sprawy osobiste. Okazji do rozmodlenia i zadumy było wiele. Uczniowie ostatnich klas uczestniczyli we Mszy Św. Sprawowanej pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariusz Leszczyńskiego, w pięknej drodze krzyżowej wałami jasnogórskimi oraz w spotkaniu z Jasnogórską Panią w Kaplicy Cudownego Obrazu podczas akatystu z modlitwą o pokój dla świata i Apelu Jasnogórskiego.

               Pielgrzymka była wydarzeniem pełnym przeżyć duchowych, refleksji i radości. Jako ostatni wspólny wyjazd na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.