Już po raz kolejny młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyła się w ogólnopolskie obchody XXII Dnia Papieskiego, poprzez kwestę na fundusz stypendialny Fundacji ‘Dzieło Nowego Tysiąclecia’. 

Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego „Blask prawdy” nawiązuje do pierwszych słów i zarazem tytułu dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II „Veritatis Splendor”, ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Oddalając się od Boga i poszukując złudnej wolności poza samą prawdą, człowiek gubi sens i właściwą perspektywę swojego życia. 

Wolontariusze z biłgorajskiego „Katolika” prowadzili na ulicach Biłgoraja kwestę na fundusz stypendialny Fundacji ‘Dzieło Nowego Tysiąclecia’. Uczniowie posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości. Warto dodać, iż z pomocy fundacji skorzystało już wiele tysięcy młodych ludzi, którzy są często nazywani ‘żywym pomnikiem’ św. Jana Pawła II. 

@klo.bilgoraj

Zbiórka charytatywna w KLO z fundacją ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” klas trzecich ??

♬ son original – justanunknownstar