Katolickie Liceum stara się, aby uczniowie uczyli się w sposób niekonwencjonalny, ciekawy i kształcący jak najwięcej umiejętności i kompetencji. Dlatego już po raz kolejny
do naszej szkoły przyjechali studenci z niezwykle egzotycznych rejonów świata. Tym razem warsztaty prowadzą Brazylijka i Filipinka.

Zarówno uczniowie KLO, jak i zaproszona z innych szkół młodzież ma możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, podczas których studentki prezentują kulturę, obyczaje, kuchnię i specyficzne dla swoich krajów tradycje oraz sposób postrzegania świata przez ich narody.

Jesteśmy przekonani, że tego rodzaju działania zaproponowane uczniom pozwolą im podnieść na wyższy poziom posługiwanie się językiem angielskim, poszerzyć horyzonty
i obcować z inną niż europejska kulturą i obyczajami. Te atrakcyjne zajęcia odbywają się
w nasze szkole od 23 do 27 marca. Uczniowie maja okazję porozmawiać ze studentkami również po zajęciach w szkole, w sytuacjach mniej oficjalnych. Przy okazji tego rodzaju spotkań pokazują oni naszym gościom Biłgoraj, prezentują najciekawsze miejsca w mieście, opowiadają o jego historii i współczesności.

Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnie tego rodzaju przedsięwzięcie w KLO.