Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyli się w ogólnopolskie obchody XVII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem ?Idźmy naprzód z nadzieją?.

Uczniowie  katolika 12 października 2017 r. zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości. KLO w Biłgoraju do zbiórki przyłączyło się już po raz jedenasty, ponieważ, jak podkreśla szklony koordynator Pani Joanna Ferens, jest to inicjatywa, która wspaniale wpisuje się w proces wychowawczy placówki, która nosi imię Papieża Polaka.

Nie sposób ukryć, iż jest to dzieło, które poprzez pomoc drugiemu człowiekowi uczy solidarności i odpowiedzialności i jak przyznaje jedna z wolontariuszek, Patrycja Gronowska, jest to powód do dumy: ?Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w tej zbiórce, że mogę pomóc  tym uczniom i studentom, którzy nie mają pieniędzy, aby dalej się kształcić. Uczy mnie to wrażliwości na drugiego człowieka. Jako uczennica KLO w Biłgoraju czuję się również odpowiedzialna za propagowanie nauczania św. Jana Pawła II, patrona mojej szkoły?.  Z kolei Kinga Łuszczek podkreśla, iż udział w zbiórce to wyrównywanie szans dla młodzieży: ?Nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy nie wziąć w tej kweście udziału. Wszyscy jesteśmy tacy sami i uważam, że każdy młody człowiek powinien mieć takie same szanse na naukę?.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia działa już od 17 lat. Z jej pomocy skorzystało już ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi. Program stypendialny obejmuje uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.

DSC_1301 DSC_1320 DSC_1325 DSC_1330 DSC_1335