23 maja uczniowie klas I z naszej szkoły wybrali się pod opieką nauczycieli na tzw. lekcję w terenie ? wyprawę na Roztocze Zachodnie. Podczas wyjazdu zobaczyliśmy wiele naprawdę niezwykłych i ciekawych miejsc, na które na co dzień nie zwracamy uwagi, a które znajdują się tak blisko nas.

Nauczyciel  geografii w naszej szkole, p. prof. Ewa Fiedurek pokazała nam przepiękne tereny znajdujące się w naszym bardzo bliskim sąsiedztwie, a o których istnieniu  nikt z nas nie miał pojęcia. Zapoznaliśmy się z budową piasku w Bukowej, odwiedziliśmy uroczy kościółek w Momotach Górnych, które są niewielką miejscowością położoną na południowych obrzeżach Lubelszczyzny, w samym środku Lasów Janowskich w odległości 12 km od Janowa Lubelskiego. Kościół pw.  Św. Wojciecha należy do parafii leżącej w dekanacie janowskim, w Diecezji Sandomierskiej. Parafia powstała 9 września 1972 roku, a jej pierwszym proboszczem został ks. Kazimierz Pińciurek, który rozbudował starą kaplicę i zajął się wystrojem kościoła. Stworzył piękną perłę architektoniczną, gdyż każdy element w kościele jest dziełem jego własnych rąk.

Ostatnim punktem programu były ekstremalne wspinaczki w lessowych wąwozach w okolicach Goraja, gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o budowie podłoża lessowego i samych wąwozach.  Wycieczka była nie tylko bardzo udana i integrująca społeczność klas pierwszych, lecz przede wszystkim pokazała nam przepiękne tereny i dostarczyła nowej wiedzy.

 

DSC_6423 DSC_6449 DSC_6502 DSC_6511 DSC_6514 DSC_6519 DSC_6522