?Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce? Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie ? zawsze wtedy jest Boże Narodzenie?. Tak o tym wyjątkowym czasie mówiła błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty. I między innymi dlatego, również w Katolickim Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju po raz pierwszy w historii szkoły zorganizowano wspólną, szkolną wigilię. W organizację wydarzenia włączył się Samorząd Uczniowski, wszyscy uczniowie, a także dyrekcja i nauczyciele. Wartość i znaczenie takiego wydarzenia podkreśla katecheta szkoły, ks. Adam Malinowski: ?Takie spotkanie miało na celu przede wszystkim integrację nas, jako społeczności szkolnej, zasiadanie przy wspólnym stole sprawia, że czujemy się jedną, wielką rodziną i w swojej obecności czujemy się jak w domu. Dlatego też chcemy świętować też tutaj, w szkole, razem. Również wspólne śpiewanie kolęd to piękna tradycja, dlatego chcemy, aby nie zanikała ona wśród młodzieży?.

Zorganizowanie takiego spotkania to przedsięwzięcie wymagające zaangażowania całej społeczności szkolnej. Aby takie wydarzenie mogło w ogóle zaistnieć trzeba podzielić się obowiązkami, zrobić zakupy, przygotować potrawy i stół, ustroić świątecznie miejsce spotkania. Najważniejsze w tym jednak jest aby być razem, zintegrować się i mieć pewność, że możemy na sobie polegać, że każdy, kto zadeklarował swoje uczestnictwo w Wigilii, z radością wywiąże się z powierzonych mu działań. Dlatego też, podczas tego spotkania była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie świąteczne życzenia, a także śpiewać kolędy i zasiąść przy wspólnym stole. Popłynęło wiele ciepłych życzeń, szczególnie od dyrektora szkoły, ks. Witolda Batyckiego: ?Jest takie włoskie powiedzenie, które mówi, że święta Bożego Narodzenia świętuj w domu rodzinnym, a święta Wielkanocne ? gdzie chcesz. Chociażby dlatego, że podczas świąt Bożego Narodzenia patrzymy na wzór Świętej Rodziny, która pokazuje naszym rodzinom, jak należy kochać. Życzę wam wszystkim, abyście pięknie, radośnie przeżyli te święta i aby to piękno i radość nie ograniczyły się tylko do tego jednego wieczoru, lecz aby ta radość z Bożego Narodzenia była waszym udziałem każdego dnia?.

Rozstrzygnięty został również coroczny konkurs na najlepiej udekorowaną salę lekcyjną, w którym zwyciężyła kl. IIIb (miejsce drugie zajęła kl. II, zaś trzecie kl. Ia), a także konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną w języku obcym, której wykonawczynią okazała się Ilona Gliwa, również z kl. IIIb. Miejsce drugie przypadło Karolinie Lalik, zaś trzecie Natalii Czarnej z kl. II.

Joanna Ferens

DSC_3322 DSC_3326 DSC_3339 DSC_3343 DSC_3350 DSC_3352 DSC_3354 DSC_3360 DSC_3366 DSC_3371 DSC_3373 DSC_3374 DSC_3376 DSC_3377 DSC_3378 DSC_3381 DSC_3388 DSC_3390 DSC_3394 DSC_3398 DSC_3423