Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju włączyli się w ogólnopolskie obchody XV Dnia Papieskiego, w ramach którego 15 października prowadzili na ulicach miasta kwestę na fundusz stypendialny Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. Idea narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II.

Wolontariusze z Katolickiego Liceum posiadający identyfikatory oraz specjalne puszki zbierali pieniądze na stypendia dla uzdolnionych uczniów i studentów
z niezasobnych rodzin, pochodzących z małych miejscowości.

Fundacja działa od 15 lat. Z jej pomocy skorzystało już 2500 młodych ludzi, nazywanych często ?Żywym pomnikiem? św. Jana Pawła II. ? To dzieło daje szansę rozwoju stypendystom Fundacji, ale również ma ogromny wpływ na kształtowanie postaw całego społeczeństwa. Formuje młodych ludzi -wolontariuszy, którzy włączają się w działania na rzecz drugiego człowieka, uczy solidarności i odpowiedzialności? ? mówi koordynator biłgorajskiej zbiórki, pedagog szkolny M. Oleszek.

Program stypendialny Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? obejmuje uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów. Fundacja towarzyszy stypendystom nie tylko w formie pomocy materialnej, ale również przez formację. Organizuje dla stypendystów obozy wakacyjne i językowe.

 

DSC_8958 DSC_8970 DSC_8971 DSC_8978 DSC_8980 DSC_8982 DSC_8996 DSC_8998