Nasi uczniowie w Brukseli

0
82

W dniach 25-28 maja na zaproszenie Pani Poseł Beaty Mazurek uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego. Młodzież miała okazję zobaczyć salę posiedzeń plenarnych, gdzie obradują europosłowie, oraz wysłuchać prelekcji na temat pracy i roli podejmowanych tam decyzji. Uczniowie również odwiedzili Dom Historii Europejskiej – muzeum przedstawiające kluczowe przemiany i wydarzenia XX-wiecznej Europy. Uczniowie naszej szkoły dzięki temu wyjazdowi poszerzyli swoją wiedzę o starym kontynencie, zwiedzili najważniejsze miejsca w Brukseli oraz skosztowali belgijskich specjałów: czekolady, gofrów i frytek. Wycieczka była niezwykle udana. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu pełni wrażeń i nowych doświadczeń, które z pewnością pozostaną w ich pamięci na długo. Jesteśmy bardzo wdzięczni Pani Europoseł Beacie Mazurek za zorganizowanie tego wyjazdu.