Akcja „Tak, Pomagam!”

0
169

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Caritas Polska „Tak. Pomagam!”. W piątek, 8 grudnia, uczennice z klasy 2b pod opieką p. Aleksandry Kawy pełniły dyżury w sklepie Biedronka, zbierając żywność o długim terminie przydatności, z której zostaną zrobione paczki dla osób potrzebujących. 

– Chcemy uczyć naszych uczniów dobroci, empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. Włączając się w tę akcję pamiętamy głównie o osobach starszych, samotnych, ubogich, którzy może nie mają wystarczających środków do przygotowania świątecznych posiłków. Jako nauczyciel i opiekun Szkolnego Koła Caritas bardzo się cieszę, że młodzież jest chętna do niesienia pomocy i aktywnego udziału w akcjach charytatywnych, że poświęcają swój wolny czas, szczególnie w piątkowy wieczór i w sobotę. Jestem z nich bardzo dumna – podkreślała p. Aleksandra Kawa.