?Chcemy wykorzystać Wasze zdolności, Waszą pasję i kreatywność, chcemy walczyć z Waszą nieśmiałością, barierą wstydu przed występem na scenie i przed kamerą, chcemy zainspirować Was do pracy z tekstem, aby wydobyć jego najgłębsze sensy.?

Tymi słowami przywitała uczestników warsztatów Bożena Michalec– ich pomysłodawczyni, absolwentka KLO, a obecnie studentka trzeciego roku dziennikarstwa na KUL-u oraz scenariopisarstwa na łódzkiej ?filmówce?.

Zajęcia prowadzi z wielką pasją i zapałem, który już w pierwszych chwilach udzielił się również siedemnastu uczestnikom warsztatów, Jakub Kloch– absolwent Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Na wstępie, zwracając się do uczniów, powiedział: ?Jesteśmy tu po to, aby się nawzajem inspirować. Mam nadzieję, że nasze trzydniowe spotkanie będzie owocne, a Wy nie będziecie żałować, że tu jesteście. Zachęcam Was do pokazywania swoich emocji i ciężkiej pracy, która jest konieczna, aby doskonalić swoje zdolności i predyspozycje.?

Celem zajęć jest przede wszystkim rozwój kreatywności uczestników, nabywanie świadomości ciała, pokonywanie tremy i nieśmiałości oraz rozwijanie zdolności. Dzięki udziałowi w warsztatach uczniowie poznają również techniki pracy aktora, rozwiną możliwości własnego głosu i ciała, dowiedzą się także tego, jak współpracować z kamerą w trakcie nagrywania i tworzenia filmów. Szczególnie to ostatnie doświadczenie będzie pomagało młodym adeptom sztuki aktorskiej w pracy nad filmem, którego realizacja jest zaplanowana na wiosnę. Autorką scenariusza jest Bożena Michalec.

?Te zajęcia są naprawdę świetne, chociaż na początku oczywiście trudno jest stanąć przed grupą i udawać jakieś emocje, ale myślę, że te obawy w czasie trwania warsztatów będą malały. Prowadzący nas ośmiela i inspiruje, a to jest najistotniejsze, ponieważ wtedy czujesz, że ktoś docenia Twoje starania.?– w przerwie zajęć mówiła jedna z uczestniczek- Arleta Smutniak.

Trzydniowe warsztaty zostały zaplanowane w ten sposób, że każdy dzień to zajęcie się innym aspektem sztuki aktorskiej. Pierwszego dnia uczestnicy pod kierunkiem Jakuba Klocha popracują z ciałem: ćwiczenia dykcji i improwizacje na ciało, drugi dzień to praca z tekstem, a trzeciego dnia uczniowie będą mieli okazję, aby nauczyć się podstaw zachowania na scenie i przed kamerą.

Warsztaty potrwają do 25 września i na pewno przyniosą wiele zadowolenia, zarówno prowadzącym, jak i uczestnikom .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ