Orszak Trzech Króli

0
700

Nasza szkoła już po raz kolejny było koordynatorem  Orszaku Trzech Króli – największych ulicznych jasełek w Biłgoraju. Tegoroczne hasło brzmiało „Dzień dziś wesoły”. Zostało zaczerpnięte z kolędy „Z narodzenia Pana”, by przypomnieć nam, jak radośnie i głęboko powinniśmy przeżywać święta, w jaki sposób dzielić się tym doświadczeniem i jak na co dzień obdarzać innych dobrocią wynikającą z wiary.

 W naszym mieście Orszak wyruszył spod Sanktuarium  Św. Marii Magdaleny i podążał do Betlejem, które znajdowało się na scenie pod Biłgorajskim Centrum Kultury. Po drodze trzej królowie ze swoimi pięknymi orszakami i wszystkimi, którzy do nich dołączyli, zatrzymywali się pod pałacem Heroda, przy biesiadnikach w gospodzie oraz u pastuszków. Po dotarciu do Św. Rodziny monarchowie z wielkim namaszczeniem pokłonili się Jezuskowi i złożyli Mu swoje dary. Po pokłonie na scenie pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, dyrektor KLO  ks. Witold  Batycki  oraz Pani poseł Beata Strzałka, aby wręczyć nagrody zwycięzcom konkursów na najpiękniejszą gwiazdę betlejemską i szopkę bożonarodzeniową. Pani dyrektor KLO Maria Oleszek  odczytała protokół z rozstrzygnięcia obu konkursów. Laureatami zostali: 
– w konkursie na gwiazdę betlejemską: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy: Aleksandra Kurp, Julia Wasąg, Maja Rataj i Paweł Droździel.  Młodzież pracowała pod opieką pani Moniki Frąk, a nagrodzona gwiazda prowadziła tegoroczny Orszak,

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Kopia-DSC_3694.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Kopia-DSC_3398.jpg

– w konkursie na szopkę bożonarodzeniową wyróżnienia otrzymali: Lena Dziadosz, Justyna Mazur, Piotr Kapica, Karolina Mazur, Karol Blacha, Szymon Mach, a zwycięzcami zostali:

III miejsce  – Klaudia Leniart;

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie III-miejsce.jpg

II miejsce- Kamila Czop;

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie II-miejsce.jpg

I miejsce – Amelia Klecha.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie I-miejsce.jpg

Laureaci są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Pracowali pod opieką pni Ewy Strzęciwilk oraz pani Marzeny Ziembickiej- Ferens. Następnie wybrzmiały podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację Orszaku w naszym mieście: władz samorządowych, Starostwa Powiatowego na czele z Panem starostą,  Urzędu Miasta na czele z Panem burmistrzem oraz Gminy Biłgoraj na czele z Panem wójtem, biłgorajskich parafii, księży, sióstr zakonnych, wspólnot oraz grup modlitewnym, instytucji, prywatnych darczyńców i sponsorów, wszystkich starających się by to dzieło wyglądało pięknie i okazale.
Na zakończenie zebranym błogosławieństwa udzielił  ks. Witold Batycki.  Orszak Trzech Króli, któremu towarzyszyła przyjazna aura,  kolejny raz udowodnił, że radością z wiary można i trzeba się dzielić.