Pielgrzymka maturzystów

0
317

W dniach 22-23 października maturzyści z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami, p. Joanną Ferens i p. Witoldem Plutą oraz ks. Łukaszem Dudą, wzięli udział w wyjeździe do Krakowa i Częstochowy. Pierwszy dzień wyjazdu spędzili w Krakowie, gdzie zwiedzili rynek, Kościół Mariacki i okolice Wawelu, a także mieli czas, aby spędzić wspólnie czas, beztrosko spacerując po pięknym mieście. Następnego dnia na Jasnej Górze wraz z rówieśnikami z całej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów. Wydarzenie  rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył pasterz naszej diecezji, biskup Marian Rojek. Następnie maturzyści wzięli udział w drodze krzyżowej i w Akatyście ku czci Matki Bożej śpiewanym w kaplicy Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej. Wydarzeniem wieńczącym modlitewne spotkanie maturzystów był Apel Jasnogórski. Z pewnością dla naszych uczniów był to wyjątkowy czas poświęcony  zawierzeniu  Panu Bogu i Maryi swoich przygotowań do egzaminu maturalnego, jego przebiegu, a także całej swojej przyszłości po ukończeniu edukacji w szkole średniej.