Szlachetna paczka

0
704
Od kilku lat społeczność naszej szkoły przygotowywała świąteczny prezent dla potrzebującej rodziny w ramach akcji: „Szlachetna paczka”. W tym roku również otwieramy nasze serca na potrzeby innych, chociaż w zupełnie innej formie. Nie możemy zorganizować kiermaszu ciast, ale wspólnie przezwyciężymy trudności i spełnimy marzenia rodziny, którą wybraliśmy. W tym roku wywołamy uśmiech, a może nawet łzy szczęścia u Pani Barbary (41 lat) i jej syna Antoniego (10 lat). Pani Barbara jest samotną matką. Kiedy miała stałą pracę, stać ją było na bieżące wydatki, ale jakiś czas temu straciła zatrudnienie, które było głównym źródłem utrzymania rodziny. Obecnie pani Barbara pracuje w innym miejscu, ale na dużo gorszych warunkach niż wcześniej. Problemy finansowe rodziny spotęgowała pandemia, przez którą znalezienie nowego źródła dochodu jest jeszcze trudniejsze. Siłę do walki z trudnościami pani Barbara czerpie z bezgranicznej miłości do syna.
Trzy kluczowe potrzeby tej rodziny to:
  1. Łóżko, a właściwie dwa łóżka, gdyż obecnie Pani Barbara śpi z synem na jednym łóżku, które jest bardzo małe i w złym stanie.
  2. Środki czystości i żywność – to pozwoliłby odciążyć domowy budżet i zaoszczędzić pieniądze na lodówkę i pralkę. Obecna lodówka często się psuje. Rodzina przeznacza dużo pieniędzy na jej naprawę. Pralki nie mają.
  3. Odzież, obuwie, 2 poduszki, 3 ręczniki, komplet pościeli.
Szczególne upominki, które sprawiły by im dużo radości to: gofrownica i  mikroskop dla Antoniego, który interesuje się przyrodą.

 

Rachunek bankowy, na który można wpłacać dowolne kwoty (liczy się każda złotówka):
Maria Oleszek
26 1560 0013 2010 4032 2000 0001
W tytule: wpłata
Pieniądze zbieramy od 27 listopada do 8 grudnia 2020 r. Od wysokości kwoty, którą uzbieramy będzie zależał rozmiar naszej pomocy. Razem możemy więcej!
W razie pytań lub pomysłów jak można pomóc tej rodzinie proszę o telefon: 664 715 205