Uczniowie klas trzecich, a niebawem absolwenci staną przed trudnym, mającym wpływ na ich dalsze życie wyborem: „czy iść na studia?”, „czy dalej się kształcić?” i jeśli tak – to:” na której uczelni i na jakim kierunku?”.
Wychodząc naprzeciw tym dylematom szkoła umożliwiła maturzystom udział w Dniu Otwartym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tegoroczna prezentacja uczelni przebiegała pod hasłem: „Twoje marzenia, Twoja przyszłość, Twój KUL” .
Zainteresowani zapoznali się z ofertą uczelni na rok akademicki 2015/2016. Dowiedzieli się, jakie warunki rekrutacji będą obowiązywać na poszczególne kierunki, w jakim systemie będzie można podjąć naukę, czym zajmuje się Samorząd Studencki i jakie ma uprawnienia. Obejrzeli filmy pokazujące Dni Kultury Studenckiej tzw.”Kulturalia”, a także odwiedzili stoiska informacyjne przygotowane przez wszystkie wydziały oraz organizacje studenckie.
Bardzo interesującym punktem programu było spotkanie z Adamem Woronowiczem pt.: „Warto mieć marzenia”. Aktor podzielił się z młodzieżą swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami o życiu oraz o niepowtarzalności każdego człowieka w odniesieniu do historii Steve’a Jobsa. Wskazał kluczowe wartości, w jakich został wychowany i jakimi kieruje się w swoim życiu.
„Wyjazd do Lublina uważam za udany, ponieważ nie tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że KUL to wspaniała uczelnia, ale także miałam zaszczyt wysłuchać poruszającego wykładu wybitnego aktora, który poruszył mnie swoją religijnością”- podsumowała udział w ?Dniu Otwartym? Beata Napora, uczennica kl. IIIa.

DSCN2706 DSCN2711 DSCN2703 DSCN2701 DSCN2700 DSCN2699 DSCN2693 DSCN2690 DSCN2687 DSCN2677 DSCN2674 DSCN2670