Znowu najlepsi!

0
554

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Michał Gmyz, Michał Jamroz i Grzegorz Żmudzki po raz kolejny zajęła I miejsce w Konkursie Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej. Nasza drużyna w tym konkursie nie ma sobie równych, gdyż jest to już kolejne zwycięstwo, które jest zasługą niezwykłej pracowitości naszych uczniów oraz dzięki opiece i wskazówkom p. Kingi Birut-Solak. Konkurs od wielu lat upowszechnia wiedzę na temat walorów przyrodniczych i kulturowych Biłgorajszczyzny, kształtuje w młodych ludziach poczucie własnej tożsamości, postawy patriotyczne i więź z regionem.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej, testowej oraz ustnej, sprawdzającej znajomość miejsc pamięci narodowej Ziemi Biłgorajskiej. Ponadto Dominik Róg, historyk i regionalista z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju przedstawił prezentację pt. „Zapomniani Budziarze”. Młodzież obejrzała również film pt. „Historia Wira”.

DSC_4313