W ramach Tygodnia Programowania uczniowie pierwszych klas Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju nauczyli się tworzyć prostą grę komputerową. Efektem ich pracy była gra platformowa pt. ?DROGA DO SZKOŁY?.

EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Tydzień Programowania to także współzawodnictwo, w ramach którego europejskie państwa ?ścigają się? w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku Polska zajęła drugie miejsce. Najwięcej spotkań w ramach programu zorganizowano na Malcie.

Uczestnicy Tygodnia Programowania z biłgorajskiego KLO będą mieli okazję rozwijać umiejętności programowania i projektowania gier i aplikacji podczas zajęć pozalekcyjnych kółka edukacyjnego School Lab, które w zeszłym roku szkolnym stworzyło grę wyścigową o biłgorajskim autodromie.