Święto Patrona

0
872

Tegoroczne Święto Patrona Szkoły połączone było z jubileuszem 20-lecia szkoły. 17.10.2019 r. w obecności Ordynariusza Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Podczas mszy św. Ksiądz Biskup Marian Rojek zwrócił się w szczególny sposób
do uczniów, którzy dopiero co rozpoczęli naukę w szkole średniej. Tłumaczył młodym ludziom, jak powinien zachowywać się uczeń katolickiej szkoły, aby godnie ją reprezentować: ?Wasze Katolickie Liceum przez minione dwadzieścia lat swojej solidności wypracowało sobie autentyczny szacunek w biłgorajskim środowisku i nie tylko. Nie zmarnujcie tego! Dlatego też uczeń tej szkoły przyznający się do tak szczególnego Patrona, jakim jest św. Jan Paweł II, zawsze dotrzymuje danego słowa, troszczy się o innych. Poprzez słowa i czyny budujemy w koleżeńskiej grupie własną markę ? i oby zawsze pozytywną. Dlatego bądź wierny oraz dokładny. Bądź solidny w drobnych rzeczach i sprawach. Pamiętaj, że w każdej chwili dajesz świadectwo, kim ty rzeczywiście jesteś. Na początek każdego dnia walcz o to, by być ciut lepszym, niż byłeś wczoraj. Jeżeli masz w sobie chęć, by żyć lepiej, by więcej wiedzieć, to już bardzo dużo. Zaczynaj zawsze od tego, by być wiernym Bogu, ludziom i sobie samemu w małych sprawach, a od św. Jana Pawła II ucz się wytrwałości w dążeniu do celu?.

W auli franciszkańskiej młodzież z grupy teatralnej, pracującej pod opieką Pani Ewy Byry przedstawiła uczestnikom uroczystości spektakl inspirowany poematem Jana Pawła II ?Tryptyk Rzymski? pt. ?Strumień?, zaś mottem przewodnim rozważań były słowa z Ewangelii wg św. Jana: ?Kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie uczuje pragnienia?.

Tego dnia został również rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, który jest organizowany dla pierwszoklasistów. Największą wiedzę o Patronie szkoły mają: Natalia Kornik- I miejsce, Amelia Tracz II miejsce i Wiktoria Swacha III miejsce. Laureatkom serdecznie gratulujemy.

Z okazji jubileuszu przygotowana została wystawa zdjęć oraz prezentacja multimedialna z minionych 20 lat katolickiego liceum.

Kopia DSC_4783 Kopia DSC_4796 Kopia DSC_4827 Kopia DSC_4869 Kopia DSC_4876 Kopia DSC_4881 Kopia DSC_4889 Kopia DSC_4901 Kopia DSC_4904 Kopia DSC_4933 Kopia DSC_4945 Kopia DSC_4953 Kopia DSC_4963 Kopia DSC_4994 Kopia DSC_5013 Kopia DSC_5014 Kopia DSC_5020