Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20120

0
898

No cóż, wakacje się skończyły, ale nowy rok szkolny zawsze niesie ze sobą interesujące doświadczenia, przeżycia, nowe znajomości, jednak i sprawdzone przyjaźnie oraz ciekawość i pasję nauki. Rok szkolny 2019/2020 w katolickim liceum rozpoczął się zgodnie z tradycją Mszą św. w kościele p.w. św. Marii Magdaleny. W kazaniu ks. Łukasz Duda podkreślił wartość zawierzenia Bogu wszystkich działań i dążeń człowieka oraz  potrzebę ufności i wiary, że wszystko pochodzi od Boga i w Nim się zawiera. To, jakimi jesteśmy uczniami, rodzicami i nauczycielami również powinniśmy zawierzyć Bogu. Na koniec  Mszy św. ks. proboszcz W. Batycki pobłogosławił wszystkim obecnym i życzył owocnego i satysfakcjonującego nowego roku szkolnego.

Po mszy uczniowie i nauczyciele KLO spotkali się w auli franciszkańskiej. Po części oficjalnej głos zabrał dyrektor szkoły ks. W. Batycki, witając wszystkich zebranych, szczególnie uczniów klas pierwszych i podkreślił, że pierwszego dnia w szkole każdy dostaje szansę wykorzystania czasu kilku miesięcy nauki, by ostatniego dnia roku szkolnego być z siebie dumnym i zadowolonym ze swoich osiągnięć. Następnie głos zabrała pani dyrektor Maria Oleszek, która również powitała wszystkich zebranych, przedstawiła uczniom nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas oraz zapoznała z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji nowego roku szkolnego. Na koniec życzyła wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego. Spotkanie w auli zakończyło wspólne zaśpiewanie hymnu szkoły. Następnie uczniowie i nauczyciele spotkali się w swoich salach z wychowawcami, a uczniom klas pierwszych zaprezentowano szkołę i nauczycieli, którzy będą ich uczyć.

Kolejny rok szkolny właśnie się rozpoczął. Oby dla wszystkich był ciekawy, pełen sukcesów i satysfakcjonujących osiągnięć.

DSC_8824 DSC_8858 DSC_8869 DSC_8887 DSC_8898 DSC_8905 DSC_8906 DSC_8909 DSC_8917 DSC_8928