Majówka ze św. Janem Pawłem II

0
967

Patronem liceum katolickiego jest człowiek, który był wyjątkowy, a Jego życie do dziś jest wzorem pełnego poświęcenia się Bogu i ludziom. Jan Paweł II miał niezwykłą umiejętność pełnego skupienia modlitewnego, zanurzenia w Bogu, ale również cieszył się życiem i kontemplował piękno oraz różnorodność świata.  Miał różne zainteresowania i  talenty, które realizował na wielu płaszczyznach. Zawsze był pełen radości, dostrzegał to, co wartościowe i godne . W tym roku obchodzimy 99. rocznicę urodzin naszego Patrona, co społeczność KLO uczciła kolejną już  Majówką z  Janem Pawłem II. Uczestnikom w ramach tego spotkania został zaproponowany konkurs recytatorski propagujący piękno słowa oraz zmagania sportowe, które są hołdem dla pasji Jana Pawła II w tej dziedzinie. W ramach Majówki odbył się również finał konkursu fotograficznego ?Mój dom?.

20 maja 2019  do  katolickiego liceum przybyło kilkudziesięciu uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu Powiatu Biłgorajskiego. Byli to młodzi recytatorzy oraz sportowcy i fotografowie.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego zaprezentowali utwory Jana Pawła II. Jury w składzie : Pani Maria Oleszek, Ewa Byra oraz członkowie koła teatralnego w katolickim liceum po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznali 2 wyróżnienia, które otrzymali: Wojciech Kyc ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu – Kukiełkach oraz Weronika Skibińska z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju. III miejsce zostało przyznane Aleksandrze Wujec ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu ? Kukiełkach, II zajęła Magdalena Sokołowska z Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju, natomiast zwyciężczynią zmagań recytatorskich została Natalia Szkałuba ze Szkoły Podstawowej w Józefowie.

Zmagania sportowe składające się z 5 konkurencji przygotowanych i nadzorowanych przez Panią Justynę Wachowicz zakończyły się następująco: III miejsce  ex aequo – przedstawiciele   Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół w Księżpolu,  II miejsce –  zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Dereźni Solskiej, a zwycięzcami zmagań zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu Kukiełkach.

W tym roku podczas Majówki został rozstrzygnięty również konkurs fotograficzny ?Mój dom?, propagujący piękno naszej małej ojczyzny. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: wyróżnieni – Mirela Dziduch i Zuzanna Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej oraz Jakub Grabias ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu.  III miejsce przyznano Paulinie Brodziak ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu, II Julii Bździuch z Gimnazjum w Aleksandrowie, natomiast I miejsce Hubertowi Palikotowi ze Szkoły Podstawowej w Dereźni Solskiej.

Wręczenie nagród i podsumowanie Majówki z Janem Pawłem II odbyło się w auli franciszkańskiej, gdzie na wszystkich uczestników czekała niespodzianka w postaci wystąpienia zespołu Muode Koty, który rapuje, ewangelizuje i dzieli sie z młodzieżą swoją relacją z Jezusem.  Podsumowując wydarzenie Pani dyrektor Maria Oleszek pogratulowała zwycięzcom, podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu oraz wyraziła wdzięczność nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczestników zarówno konkursu recytatorskiego jak i zmagań sportowych oraz fotograficznych. Na koniec zaprosiła na kolejną Majówkę już za rok, która będzie wyjątkowa, bo w 2020 roku przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II.

DSC_3311 DSC_3317 DSC_3325 DSC_3349 DSC_3356 DSC_3359 DSC_3393 DSC_3406 DSC_3432 DSC_3451 DSC_3469 DSC_3476 DSC_3499 DSC_3542 DSC_3568 DSC_3580 DSC_3589 DSC_3621 DSC_3640 DSC_3654 DSC_3658 DSC_3659 DSC_3676 DSC_3679 DSC_3681 DSC_3693 DSC_3694