Wigilia szkolna

0
788

Spotkanie opłatkowe, w czasie którego uczniowie i nauczyciele wspólnie przeżywają szczególnie  uroczyste i wzruszające chwile, stało się w naszej szkole piękną tradycją. Jest to okazja do podzielenia się opłatkiem oraz złożenia życzeń,  które wyrażają wzajemną  serdeczność, życzliwość oraz przekonanie, że nasza szkolna społeczność stanowi trwałą i opartą na wyjątkowych wartościach  wspólnotę. W tym roku na początku spotkania uczestnicy szkolnego koła teatralnego zaprezentowali spektakl oparty na fragmentach Pisma Świętego, podkreślających ogromną wartość przyjścia na świat Chrystusa, ale również oczekiwania na  tę wyjątkową obecność Syna Bożego wśród ludzi. Wybrzmiały też wspólnie zaśpiewane kolędy oraz życzenia od Pani Dyrektor Marii Oleszek, która życzyła wszystkim miłości i nadziei przyniesionych przez Dzieciątko Jezus, życzliwości  oraz bliskości drugiego człowieka w ten wyjątkowy czas pokoju, radości i dobroci. Wysłuchaliśmy również fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa.

Na zakończenie spotkania nastąpiły chwile mniej oficjalne, czyli  wspólne ucztowanie przy bogato zastawionym stole, na którym królowały smaczne wigilijne potrawy przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Ten wspólnie spędzony przez społeczność naszej szkoły czas to zapowiedź atmosfery, która zagości w naszych domach już za kilka dni i przyniesie z pewnością ogromną radość i piękne przeżycia w gronie rodziny i bliskich.

DSC_6141 DSC_6150 DSC_6154 DSC_6162 DSC_6176 DSC_6177 DSC_6190 DSC_6216 DSC_6224 DSC_6240 DSC_6247 DSC_6250 DSC_6276 DSC_6283 DSC_6284 DSC_6296 DSC_6303 DSC_6310 DSC_6311