Młodzi na Jasnej Górze

0
812

Dwa dni- 25 i 26 września uczniowie drugich klas naszej szkoły spędzili w Częstochowie. Pierwszego dnia uczestniczyli w Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze, gdzie spotkali się uczniowie z całej Polski. Forum poprowadził i występował podczas niego ks. Jakub Bartczak- znany z tego, że ewangelizuje rapując i tym zjednuje sobie mnóstwo zwolenników, szczególnie wśród młodych ludzi. Wystąpił również ks. Wojciech Węgrzyniak, który odpowiedział na nieco zaskakujące pytanie: Po co Kościół? Swoje świadectwo przedstawił również red. Rafał Patyra z TVP, opowiadając o ogromnym znaczeniu wiary w Jego życiu, które nie zawsze układało się w sposób właściwy. Jednak Bóg, kiedy człowiek zaprosi Go do swojego życia, rozwiąże nawet najtrudniejsze problemy- ta prawda wynikała z opowieści Pana Patyry.

Uczniowie uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy świętej oraz drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. We wszystkich tych nabożeństwach ważne treści odnosiły się do młodych ludzi- ich drogi życiowej, podejmowanych decyzji i odpowiedzialności za nie, a ich przesłaniem była prawda, że tylko życie z Jezusem pomaga w pełni rozpoznać i  wypełnić swoje powołanie. Spotkanie z młodzieżą szkół katolickich z całej Polski pozwoliło naszym uczniom poczuć się członkami wielkiej rodziny młodych ludzi, dla których wiara jest ważną wartością w życiu.

Drugi dzień pobytu w Częstochowie upłynął pod znakiem aktywności fizycznej. Uczniowie dwie godziny spędzili w Parku trampolin- Stacja Grawitacja, korzystając z różnych atrakcji tego miejsca.

Dwudniowy wyjazd do Częstochowy obfitował w wiele ważnych, ale i atrakcyjnych, interesujących wydarzeń, które  z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczniów.

IMG_2748 IMG_2743 IMG_2742 IMG_2741 IMG_2738 IMG_2737 IMG_2731 IMG_2730 IMG_2727 IMG_2726 IMG_2721 IMG_2720 IMG_2716 IMG_2715 IMG_2712 IMG_2709 IMG_2708 IMG_2701  IMG_2696 IMG_2687  IMG_2683 Image-1 image1 image1 (2)