Sprzątanie Świata w KLO

0
687

?Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej? ?  pod takim hasłem przebiegała tegoroczna Akcja Sprzątanie Świata ? Polska 2018. Głównym jej przesłaniem była zmiana postrzegania odpadów jako ?śmieci? i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska.

Również uczniowie klas drugich naszej szkoły, w dniu 21 września br., wraz z nauczycielami p. Ewą Fiedurek i p. Aleksandrą Kawą zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice ochronne ruszyli w teren. Uprzątnęli m.in. tereny leśne, rowy przydrożne, okolice rzeki i teren wokół szkoły.

Ponadto nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z celowością segregacji zbieranych odpadów, a także z potrzebą ich odpowiedniego zagospodarowania. Powiat Biłgorajski, w ramach akcji zaopatrzył naszą szkołę w worki na śmieci i rękawice ochronne. Jak corocznie akcja organizowana była przy współpracy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju.

DSCN5099 DSCN5102 DSCN5103 DSCN5105