Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju  zaprasza do udziału w ?Majówce  ze św. Janem Pawłem II?,  które będzie formą upamiętnienia rocznicy urodzin Wielkiego Polaka.

Święty Jan Paweł II był człowiekiem wielu talentów. Kochał teatr i sport. Już jako gimnazjalista wygrywał konkursy recytatorskie, później występował w profesjonalnym teatrze. Wielu przepowiadało mu karierę aktorską. Miał kilka sportowych pasji. Był piłkarzem, hokeistą, kolarzem, narciarzem, kajakarzem, grał w ping-ponga, lubił pływać oraz wędrować po górach. Aktywny wypoczynek uznawał za rzecz niezwykle ważną. Był także przewodnikiem duchownym dla sportowców. Mówił m. in.: ?Sport jest [?] zdolny przekazywać bardzo głębokie wartości językiem powszechnie zrozumiałym, uprawianie sportu wymaga siły fizycznej  i sprawności mięśni, jak również posiada swoistą duszę?.

Biorąc za wzór pasje i nauczanie naszego Patrona św. Jana Pawła II, organizujemy Sportowo-Aktorską Majówkę ze świętym, w rocznicę Jego urodzin. Zapraszamy uczniów Państwa szkoły wraz z opiekunami do wzięcia udziału w zmaganiach recytatorskich i sportowych. Jest to czwarta edycja  w KLO.

 

Program ?Majówki? ? 17.05.2018 r.

Godz. 9.00 ? 9.30 ? rejestracja uczestników.

Godz. 9.30 ? odśpiewanie ?Barki?.

Godz. 9.40 ? 11.40 ? konkurs recytatorski (aula franciszkańska), zmagania sportowe i sprawnościowe
(boisko szkolne).

Godz. 12.00 ? wręczenie nagród i poczęstunek, wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W załączeniu przesyłamy regulaminy konkursu recytatorskiego i zawodów sprawnościowych
oraz wzory kart zgłoszenia.

 

REGULAMINY ORAZ KARTY ZGŁOSZEŃ ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU