Majówka z Janem Pawłem II stała się już tradycją w naszej szkole. W dniu urodzin patrona katolickiego liceum zapraszamy gimnazjalistów z Powiatu Biłgorajskiego wraz z opiekunami, aby razem ze społecznością naszej szkoły świętowali tą wyjątkową rocznicę. Tegoroczna Majówka była niezwykle udana, ponieważ pogoda dopisała, a wraz z nią dopisali również zaproszeni przez nas goście. Wspólnie z nimi korzystaliśmy z uroków wiosny, grillując i kibicując uczestnikom prezentującym się w dwóch kategoriach: konkursie recytatorskim i zmaganiach sportowych.   Recytatorzy prezentowali dwa wybrane teksty autorstwa Karola Wojtyły, natomiast sportowcy zmagali się w sześciu konkurencjach: piłkarz, kolarz, tenisista, wędrowiec, okrzyk, rozsypane myśli.

Po bardzo emocjonujących zawodach i pięknych recytacjach nastąpiło ogłoszenie wyników. Wśród sportowców wyniki przedstawiały się następująco: I miejsce- gimnazjaliści z Księżpola, II miejsce zajęli uczniowie z Dereźni, III z Gimnazjum w Korczowie, IV przypadło w udziale przedstawicielom Gimnazjum w Dąbrowicy, natomiast V ex aequo uczniom MZS w Biłgoraju i Gimnazjum w Tereszpolu Kukiełkach. Spośród dziesięciorga recytatorów najlepsze okazały się: Zuzanna Kuszka z Gimnazjum w Łukowej, która zajęła I miejsce, II przyznano Darii Puchalik z Gimnazjum w Dąbrowicy, natomiast III Monice Dziduch z Gimnazjum w Korczowie.  Przewodnicząca jury w konkursie recytatorskim Pani Celina Skromak- dyrektor GOK w Biłgoraju podkreśliła wysoki poziom prezentacji uczniowskich i podziękowała uczestnikom za trud włożony w przygotowanie do konkursu.

Kolejne spotkanie w ramach świętowania rocznicy urodzin Jana Pawła II było bardzo udane i wyjątkowo pogodne. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i oczywiście zapraszamy za rok.