Dni Otwarte w KLO

0
808

Każdy, kto przyszedł do katolickiego liceum 21 lub 28 marca 2017r., mógł się przekonać, że warto wybrać tę szkołę jako miejsce przyszłej nauki. W programie dni otwartych znalazły się  między innymi: informacje z pierwszej ręki, których nie można znaleźć w informatorach, krótkie lekcje pokazowe, quizy z nagrodami, prezentacje efektów zajęć pozalekcyjnych (kabaret, filmy), informacje o rekrutacji na przyszły rok szkolny oraz poczęstunek.

Wielu gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole mogło przekonać się, że jest to miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Młodzi ludzie między innymi mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną w technologii 3D. Informator cieszył się dużym zainteresowaniem i robił ogromne wrażenie na potencjalnych kandydatach. Wykonany na kółku multimedialnym, zawiera informacje o planowanych oddziałach, przedmiotach jakie będą w nich nauczane
w zakresie rozszerzonym oraz zdjęcia ilustrujące codzienne życie szkoły. Trzecioklasiści dowiedzieli się, że na rok szkolny 2017/2018 rekrutacja będzie prowadzona do dwóch klas pierwszych: reporterskiej, w której w zakresie rozszerzonym będą nauczane: język polski, język angielski oraz biologia lub geografia oraz do klasy biznesowej z rozszerzonym językiem angielskim, wiedzą o społeczeństwie i biologią lub geografią. W obu klasach będą dodatkowe godziny matematyki.

Gimnazjaliści zostali oprowadzeni po szkole, obejrzeli wyposażenie sal lekcyjnych. Mieli okazję dowiedzieć się również o szczegółach rekrutacji elektronicznej, która będzie prowadzona na terenie naszego powiatu.

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce REKRUTACJA.

DSC_8749 DSC_8817 DSC_8827 DSC_8840 DSC_8979 DSC_8986 DSC_8987 DSC_8991 DSC_9005 DSC_9014 DSC_9055 DSC_9059 DSC_9061 DSC_9063 DSC_9065 DSC_9066 DSC_9085