Pierwszy dzień wiosny w katolickim liceum

0
1539

21. dzień marca w KLO był wyjątkowy. Dyrekcja i nauczyciele zaproponowali uczniom, aby tego dnia zamiast typowych szkolnych lekcji wspólnie spędzić czas, oddając się bardzo różnorodnym zajęciom. Każda klasa wraz z wychowawcą miała swobodę wyboru tego, jak będzie przebiegać ten dzień. Większość uczniów i wychowawców zdecydowało się rywalizować, grając w przeróżne gry planszowe, słuchać muzyki, oglądać zaproponowane przez uczniów filmy – po prostu świetnie się bawić.

Kolejną atrakcją tego dnia było spotkanie z absolwentem KLO –  Pawłem Nienajadło, który obecnie jest instruktorem nauki jazdy. Opowiedział on uczniom klas II i III, jak wygląda kurs na prawo jazdy, jak przebiega egzamin i jakie są najczęściej popełniane błędy przez zdających. Paweł podczas swojego wystąpienia wielokrotnie podkreślił to, jak bardzo ważna jest świadomość bezpiecznego poruszania się po drogach i wyobraźnia, która pozwala uniknąć wielu kolizji i wypadków drogowych.

Natomiast dla klas pierwszych wychowawcy zorganizowali wyjście do Studia Figura,
w  którym uczniowie mogli obejrzeć sprzęt przeznaczony do różnorodnych ćwiczeń, dowiedzieć się o zdrowym żywieniu i konieczności ruchu, który jest niezbędny do dobrego samopoczucia. Pani Katarzyna Kidaj zorganizowała dla uczniów warsztaty . Ich uczestnicy zapoznali się z najnowszą piramidą zdrowia i w trakcie zajęć praktycznych ustalili menu gwarantujące wspaniałe samopoczucie.

Pierwszy dzień wiosny wszyscy zapamiętamy jako atrakcyjnie i interesująco spędzony czas.

DSC_8792DSC_8784DSCN4549 DSCN4547 DSCN4546 DSCN4552DSCN4520 DSCN4518 DSCN4513 DSCN4510E   DSC_8780 DSC_8773 DSC_8771 6 4 3 2 1