Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju w ubiegłym tygodniu brali udział w warsztatach językowo-kulturowych, prowadzonych przez studentów z Brazylii oraz z Włoch.

Pochodząca z Brazylii Julia Casteletti jest studentką psychologii na uniwersytecie w S?o Paulo, natomiast Włoszka Andra Gabriela Nastase studiuje lingwistykę w swoim rodzinnym kraju. Do Polski przyleciały na 6 tygodni, w ramach wymiany studentów AIESEC, w celu prowadzenia zajęć i warsztatów zapoznających ze zwyczajami i kulturą swoich krajów.

Warsztaty były prowadzone w języku angielskim, dlatego też uczniowie Katolickiego Liceum mieli okazję polepszenia swoich umiejętności posługiwania się tym językiem.

Po lekcjach uczniowie organizowali wspólne wyjścia, zapoznając gości z naszym miastem i okolicami.

W ramach projektu odbyły się także zajęcia kulinarne, podczas których uczniowie mieli okazję nauczyć się przygotowywania typowo włoskich dań oraz brazylijskiego deseru.

Warsztaty językowo-kulturowe prowadzone przez studentów z całego świata cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród uczniów biłgorajskiego ?Katolika?, dlatego też była to już siódma edycja programu AIESEC, w której uczestniczyła szkoła.

m2