4 lutego 2017r. uczniowie klasy trzeciej Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju bawili się na swoim balu studniówkowym. W ich  imieniu wszystkich zaproszonych gości powitały  Kamila Omiotek i Aleksandra Lewańska.

?Wszystko się kiedyś zaczyna i kiedyś kończy, taka jest kolej rzeczy. Fragment naszej drogi życiowej związany z tą szkołą, z tym liceum, powoli i niebłaganie dobiega końca. Chcemy, aby to były miłe wspomnienia, a dzisiejszy wieczór niewątpliwie będzie jednym z nich. Dzisiaj zapomnijmy wszyscy, że za 100 dni czeka nas trudne życiowe wyzwanie ? egzamin maturalny. To jest jeszcze przed nami. Dzisiaj jednak, już tutaj, zdajmy inny egzamin ? wyjątkowej zabawy w miłej, serdecznej i kulturalnej atmosferze. Niech ta studniówka dostarczy nam wszytskim tutaj zgromadzonym wielu wspaniałych wrażeń?- powiedziały trzecioklasistki do swoich kolegów, koleżanek, rodziców, nauczycieli i wszystkich gości.

Dyrektor KLO ks. Witold Batycki pogratulował rodzicom, którzy wspaniale wychowali swoje dzieci i sprawili, że są oni dumą swoich rodzin i naszej szkoły. Życzył wszystkim, aby ten wieczór był  bardzo mile spędzony i wspominany przez długie lata.

W imieniu Starosty Biłgorajskiego Kazimierza Pateraka zwrócił się do wszystkich zebranych na studniówce Jan Koman- kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego. Powiedział m.in.: ?Tak niedawnym wydaje się moment, w którym przekroczyliście szkolne mury, a już zbliża się nieuchronnie finał szkolnej przygody. Spędziliście tu wspólnie kilka lat, nawiązaliście nowe znajomości i przyjaźnie, zdobyliście ważne doświadczenia, poszerzyliście wiedzę. Jestem pewien, że zaprocentuje to już za kilka miesięcy, gdy zdawać będziecie egzamin maturalny. Życzę wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi w wymarzonym kierunku. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego balu życzę wspaniałej zabawy do białego rana?.

W imieniu rodziców maturzystów głos zabrali Justyna Kaczor i Jan Kurowski, którzy wyrażali swoją wdzięczność dla szkoły kształtującej postawy ich dzieci przez ostatnie trzy lata: ?Korzystając z tej uroczystej i podniosłej okazji pragniemy bardzo serdecznie podziękować dyrekcji i wszystkim nauczycielom za lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem charakteru naszych latorośli, za poświęcony im czas i wysiłek. Dziś życzymy radosnej zabawy, niech ta noc studniówkowa zapadnie wszystkim w pamięć i niech będzie tematem najwspanialszych, życiowych wspomnień?.

Na koniec części oficjalnej balu studniówkowego w KLO dyrektor ks. W. Batycki wypowiedział znamienne słowa: ?Poloneza czas zacząć?. Ten piękny, tradycyjny, polski taniec zatańczyło sześć par uczennic i uczniów przygotowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego ? Justynę Wachowicz.

Po części oficjalnej uczniowie i zaproszeni przez nich goście bawili się w wyjątkowo miłej i radosnej atmosferze. Kolejna studniówka w katolickim liceum upłynęła pod znakiem wspólnej, kulturalnej i beztroskiej zabawy.

 

DSC_5178 DSC_5191 DSC_5228 DSC_5245 DSC_5250 DSC_5255 DSC_5358 DSC_5359 DSC_5441 DSC_5456 DSC_5473 DSC_5501 DSC_5548