9 grudnia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni 63 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego Powiatu uczestniczyło w XXVII edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi Biłgorajskiej.

Konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat walorów przyrodniczych i kulturowych powiatu biłgorajskiego, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, postaw patriotycznych oraz integrację z regionem.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, drużynowym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Polegał on na rozwiązaniu testu opracowanego przez Piotra Kiełbasę ? członka Oddziału PTTK w Biłgoraju. W kolejnej części rywalizacji wzięli udział uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w etapie pisemnym. Ta część zmagań konkursowych polegała na rozpoznawaniu miejsc pamięci narodowej w powiecie biłgorajskim.

W kategorii drużynowej reprezentacja naszej szkoły w składzie Patrycja Sprysak, Klaudia Mazgal i Klaudia Mucha, pod opieką p. Kingi Birut-Solak zdobyła I miejsce. Natomiast w kategorii indywidualnej Patrycja Sprysak zajęła  III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.