W dniu dzisiejszym, 1 września, rozpoczęliśmy nowy rok nauki szkolnej 2014/2015. Dzieci, młodzież oraz nauczyciele, wychowawcy i rodzice zgromadzili się w kościele parafialnym, aby we Mszy św. o godz. 8:15 podziękować Bogu za wakacyjny wypoczynek, a także prosić o Boże błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy wytężonej pracy.

Jak mówi stare przysłowie: ?Wszystko, co dobre, szybko się kończy?. Dla każdego czas wakacji był czasem dobrym, bo spotkaliśmy może jakichś nowych znajomych, zobaczyliśmy ciekawe miejsca, przebywaliśmy w gronie najbliższej rodziny. A dzisiaj przychodzimy na progu nowego roku szkolnego, aby za to dobro dziękować. Za dobro, które tak szybko minęło, bo cóż to jest dwa krótkie miesiące. Ale dobrze, że tu jesteśmy i chcemy rozpocząć ten nowy rok od dziękczynienia Bogu za czas wakacji. Chcemy prosić Pana Boga, aby Duch Święty spoczął na nas i dał nam moc, abyśmy mężnie wkroczyli w ten nowy rok bez obaw, bez lęku. Abyśmy przez ten nowy rok szkolny zdobyli potrzebną wiedzę, wychowanie, abyśmy stawali się coraz lepszymi ludźmi, którzy kochają siebie, drugiego człowieka, a przede wszystkim pana Boga ? mówił podczas kazania ks. Adam Malinowski.

Ks. Dziekan Witold Batycki, życzył wszystkim zgromadzonym w świątyni owocnej pracy, zapału i wzorem świętego Jana Pawła II ? przekraczania progu kolejnych etapów edukacji i życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ