Film zrealizowany przez uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju zajął trzecie miejsce oraz nagrodę indywidualną w konkursie na najlepszy film fabularny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Unia Film Festival w Lublinie.
Jury w składzie Jarek Kupść (amerykański reżyser i scenarzysta polskiego pochodzenia), Magdalena Grabias (Caamron Theatre Company) oraz Andrzej Rusin (animator ruchu kina offowego) nagrodziło film pod tytułem „Oko za oko” wyreżyserowany przez Arletę Smutniak według scenariusza Anny Padiasek.
– Pomimo tego, że nasza szkoła już wcześniej odnosiła sukcesy w różnych konkursach filmowych, to jednak byliśmy pozytywnie zaskoczeni decyzją jury, ponieważ na festiwalach filmowych tego typu wygrywają zazwyczaj produkcje alternatywne a nasz film był bardziej rozrywkowy – mówi Arleta Smutniak.
Dodatkowo film został laureatem nagrody indywidualnej za innowacje wizualne, do czego przyczyniły się liczne efekty specjalne i wizualne, stworzone przez uczniów, biorących udział w pozalekcyjnych zajęciach multimedialnych realizowanych przez szkołę. „Przez cały rok szkolny uczyliśmy się tworzenia różnych procesów, stosowanych w kinematografii i chcieliśmy je wszystkie zastosować w jednym filmie” mówi Witold Pluta, nauczyciel prowadzący zajęcia multimedialne i filmowe w Katolickim Liceum dodając, że „po wakacjach także postaramy się aby zdobyte przez naszych uczniów umiejętności zaowocowały w kolejnych produkcjach filmowych i przyczyniły się do dalszych sukcesów”.
LINK do film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ