Dziś, 27 kwietnia na Placu Św. Piotra, Papież Franciszek ogłosił świętymi dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Wydarzenie było tym bardziej doniosłe, że była to Msza ?czterech papieży? ? uczestniczył w niej także Papież Senior Benedykt XVI. Również nasza parafia we wspólnej modlitwie składała Bogu dziękczynienie za dar kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka.

Papież Franciszek ogłosił Jana XXIII i Jana Pawła II świętymi. Wygłoszenie formuły kanonizacyjnej przez papieża było niezwykłym punktem niedzielnej mszy. Po trzykrotnym przedstawieniu Franciszkowi prośby o wpisanie obu papieży w poczet świętych ogłosił on uroczyście:

„Na chwałę Trójcy Przenajświętszej, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych prośbach o pomoc Bożą i po wysłuchaniu opinii naszych Braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich w poczet świętych i polecamy, aby w całym Kościele byli oni czczeni z oddaniem pośród świętych. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

W naszej parafii, o godz. 15:00 zgromadziliśmy się w kościele, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Potem, w Auli Franciszkańskiej odbył się specjalny konkurs papieski dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez ks. Krzysztofa Antczaka. W konkursie wzięło udział łącznie 28 osób, które odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące życia Świętego Jana Pawła II. W kategorii szkoły podstawowej wygrali: Szymon Łubiarz (I miejsce), Patrycja Różańska (II miejsce) i Dominika Adamowicz (III miejsce). W kategorii gimnazjum na podium stanęły: Agnieszka Okoń (I miejsce), Dominika Palikot (II miejsce) i Klaudia Bury (III miejsce). Była to również okazja do spotkania się w gronie rodziny i znajomych, przy kawie i ciastku, przygotowanym przez mamy naszych ministrantów.

O godz. 20:00 ponownie zgromadziliśmy się w kościele, aby w specjalnym programie, na który składało się krótkie nabożeństwo i inscenizacja pt. ?O człowieku i dla człowieka? przygotowana przez uczniów i nauczycieli Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II. Następnie, w uroczystej procesji z obrazem Świętego Jana Pawła II przeszliśmy do kościoła będącego wotum wdzięczności dla naszego Wielkiego Polaka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ