Dn. 28 kwietnia odbył się w naszej szkole II Konkurs Recytatorsko ? Literacki, mający na celu zachęcanie młodzieży do poznania i głębokiego zastanowienia się na postrzeganiem świata zawartego w poezji Jana Pawła II. Konkurs sprzyjał także doskonaleniu umiejętności interpretacyjnych, recytatorskich i sztuki epistolarnej. Ponadto rozwijał umiejętności i kompetencje językowe oraz uwrażliwienie na człowieka żyjącego obok nas.

Jury w składzie: p. Małgorzata Tyburska, Kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Biłgoraju, p. Maria Oleszek, pedagog szkolny i p. Joanna Ferens, nauczyciel języka polskiego. Jury oceniało takie kryteria jak m.in. dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: literackiej i recytatorskiej. Recytatorzy prezentowali dwa utwory poetyckie Karola Wojtyły, zaś w kategorii literackiej uczestnicy napisali listy do Świętego Jana Pawła II, które zawierały osobiste refleksje w przeddzień kanonizacji, związany tematycznie z Jego nauką pod hasłem ?O człowieku i dla człowieka?.

Laureaci konkursu:

Kategoria recytatorska:
I miejsce – Hubert Dubiel (Gimnazjum w Kocudzy);
II miejsce – Weronika Wolanin (Gimnazjum w Gromadzie);
III miejsce – Izabela Głowik (Gimnazjum w Szyszkowie).

Kategoria literacka:
Joanna Maciocha (Gimnazjum Powiatowe w Biłgoraju)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ