Uczniowie Katolickiego Liceum im. Papieża Jana Pawła II przywieźli Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia.
Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia odebrali w niedzielę z rąk kard. Stanisława Dziwisza przedstawiciele wszystkich polskich diecezji oraz służb publicznych. W imieniu Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej uczynili to uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego wraz ks. Rafałem Plichtą. 
Uroczystość w Łagiewnikach była pierwszym etapem przekazania płomienia. Następnie, podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży, przypadającego na Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, biskupi przekażą Iskrę delegacjom młodzieży z poszczególnych parafii oraz reprezentantom władz samorządowych i instytucji społecznych, jak szpitale, hospicja, domy dziecka, domy pomocy społecznej i więzienia. 
Wszędzie tam w dniu kanonizacji Jana Pawła II zapłonie Ogień Miłosierdzia. Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia znajdzie się także przy ołtarzu podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.
W dniu kanonizacji Jana Pawła II, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia, Iskra powędruje bezpośrednio do wiernych. Odbiorą ją oni w swoich parafiach z wykorzystaniem lampionów, świec lub paschalików i zaniosą do swoich rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ