1 września to dzień wyjątkowy, przepełniony bardzo skrajnymi emocjami. To początek nowego roku szkolnego, więc towarzyszą mu zarówno radość ze spotkania z kolegami i koleżankami, ale również niepewność, ciekawość i chęć realizacji swoich planów i zamierzeń. Przed spotkaniami w szkołach dzieci, młodzież oraz nauczyciele, wychowawcy i rodzice zgromadzili się w kościołach parafialnych, aby we Mszy św. podziękować Bogu za wakacyjny wypoczynek, a także prosić o Boże błogosławieństwo na najbliższe 10 miesięcy wytężonej pracy.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium Diecezjalnym. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, powitał ks. Dziekan Witold Batycki:

?Jakże szybko minęły wakacje. Nie tak dawno gromadziliśmy się tutaj na Mszy św. na rozpoczęcie wakacji, a tu już czas wracać znów do pracy i nauki. Przychodzimy dzisiaj, aby prosić Pana Boga o pomoc, błogosławieństwo i opiekę na najbliższe miesiące, gdyż czeka was dużo pracy. Musicie zrobić wszystko, aby był to czas owocny i piękny. Pozdrawiam i witam wszystkich uczniów, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów?.

 

Po Mszy św. w Auli Franciszkańskiej miało miejsce spotkanie społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II. Ks. dyrektor Witold Batycki życzył wszystkim uczniom, szczególnie tym z klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają edukację w liceum katolickim owocnej pracy, zapału i zadowolenia z podjętej decyzji. Zapewnił wszystkich zebranych, że znajdą w naszej szkole serdeczną atmosferę wzajemnej życzliwości oraz ofertę zajęć, które pomogą im w rozwijaniu swoich zdolności i zainteresowań. Pani dyrektor Maria Oleszek przedstawiła uczniom klas pierwszych nauczycieli i ich wychowawców, a na koniec spotkania wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, aby spotkać się z kolegami, koleżankami i wychowawcami.

 

Nowy rok szkolny to czas pokonywania kolejnych etapów edukacji, czas wyzwań i trudnych decyzji, dlatego życzymy wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom dużo zapału, mądrości i Bożej opieki na najbliższe miesiące wytężonej pracy.

DSC_0398 DSC_0412 DSC_0420 DSC_0423 DSC_0438 DSC_0459 DSC_0464