8 marca w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbył się Dzień Otwarty. W jego ramach przybyli do szkoły uczniowie okolicznych gimnazjów, którzy już niedługo staną przed wyborem kierunku i miejsca dalszego kształcenia. Podczas tego dnia gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia szkoły z różnych perspektyw, zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz poznania specyfiki pracy katolickiego liceum.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie prezentowali swoją szkołę, zachęcając gimnazjalistów do podjęcia nauki w placówce, dzięki czemu mieli oni możliwość poznania jej charakteru i wyjątkowej atmosfery. Szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom gimnazjalistów i wciąż stara się podwyższać swoje standardy.

Na rok szkolny 2016/2017 szkoła prowadzi nabór do dwóch klas: I a z rozszerzonym programem nauczania języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii lub biologii oraz dodatkowymi godzinami języka angielskiego i I b z rozszerzonym j. angielskim, matematyką lub wiedzą o społeczeństwie, a także biologii lub geografii. Szkoła uczestniczy także w rekrutacji elektronicznej.

Na początku uroczyście powitano przybyłych gimnazjalistów, przybliżając im historię szkoły, podkreślając również ogromne znaczenie patrona szkoły, św. Jana Pawła II. Uczniowie klas trzecich gimnazjum zostali również zapoznani z ofertą edukacyjną KLO. Ponadto w programie Dnia Otwartego znalazło się wiele atrakcji. Dla gimnazjalistów swój program artystyczny przygotowali również uczniowie, zachęcając ich do obejrzenia scenki kabaretowej, inspirowanej życiem szkoły. Uczennice Justyna Kniaź i Aleksandra Lewańska podkreślały, że wybór katolickiego liceum był dobrą decyzją w ich życiu: ?Cieszymy się, że zechcieliście do nas przybyć. Bardzo chcielibyśmy, abyście poczuli się tu dobrze i chcieli do nas wrócić. Mamy nadzieję, że znajdziecie u nas mnóstwo radości i wielu utalentowanych młodych ludzi. W naszej szkole dzieje się wiele i każdy może rozpoznać swój talent, a co więcej rozwinąć go ku uciesze siebie i innych?.

Następnie gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić i obejrzeć szkołę, sale lekcyjne i zaplecze dydaktyczne. Ponadto uczestniczyli w lekcji geografii na temat: ?Od muszelek do marmuru?, prowadzonej przez nauczyciela geografii w KLO, Ewę Fiedurek, która pokazując zgromadzone muszle, kamienie i skamieniałości w ciekawy sposób opowiadała o ich powstawaniu. Uczniowie wzięli również udział w quizie z nagrodami ?Milionerzy?, a także oglądali filmy, zrealizowane przez uczniów KLO na kółku multimedialnym.

Bardzo serdecznie zapraszamy gimnazjalistów, którzy jeszcze nie zagościli w progach KLO na Dzień Otwarty, który odbędzie się 21 marca 2016 r.

Joanna Ferens

DSC_8648 DSC_8652 DSC_8685 DSC_8694 DSC_8698 DSC_8707 DSC_8711 DSC_8720 DSC_8726 DSC_8730 DSC_8742 DSC_8748 DSC_8751 DSC_8752 DSC_8755 DSC_8766 DSC_8776 DSC_8778